Oyun Oynayanlar İçin En İyi İnternet Tarayıcısı

Oyun Oynayanlar İçin En İyi İnternet Tarayıcısı

Tarayıcılar üzerinden oyun oynayan kullanıcılar için geliştirilmiş oyun tarayıcısı Opera GX benzersiz özellikleri ile sunuluyor. Tarayıcı kullanıcılara oyun deneyiminin yanı sıra İnternette sörf konusunda da en iyi deneyimi sunuyor. Bilgisayarınızın network ve donanım kaynakları olan RAM ve CPU tüketimini kontrol altına alabilirsiniz. Bilgisayarınızda oyun oynarken arka planda da işlemler yapıyorsanız RAM ve CPU kullanımında kısıtlamalar getirebilirsiniz. Twıtch entegrasyonu, reklam engelleyici, ücretsiz vpn, tarayıcınızı istediğiniz herhangi bir renkle özelleştirebilir ve farklı özel efektler ve temalar arasından seçim yapabilirsiniz. Sohbetlerinizi şifreleyebilir, tarayıcınızda dahili olarak bulunan Facebook Messenger, VKontakte ve WhatsApp ile tüm mesajlarınızı elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Makalede Neler Var?

NETWORK LIMITER

Ağ sınırlayıcısı, ağınızın bant genişliğinin ne kadarını tarayıcınıza ayırmak istediğinize ilişkin maksimum sınırları (yükleme ve indirme) belirlemenize olanak tanır. Opera GX bu sınıra sadık kalacaktır, yani tarayıcı dışındaki oyun veya akış hizmetiniz elinizdeki daha büyük ağ bant genişliği ile daha sorunsuz çalışacaktır. Ağ sınırlayıcısı, internet bağlantısı yavaş olduğunda veya gecikmesiz bir oyun oynamak ve aynı zamanda tarayıcınıza dosya indirmek istiyorsanız da kullanışlı olacaktır.

RAM LIMITER

GX Control’ün RAM sınırlayıcısı, Opera GX’in ne kadar bellek kullanacağını seçmenizi sağlar. RAM Sınırlayıcıdaki varsayılan ayar, bellek kullanımı ve deneyim arasında bir denge kurmayı amaçlamaktadır. Tarayıcı, seçilen bellek tahsisinde veya altında kalmaya çalışacaktır, ancak katı bellek miktarına ilişkin deneyime öncelik verecektir. Örneğin, bir akışı devam ettirmeyi veya bulut tabanlı bir dosyayı etkin durumda tutabiliyorsa, bellek kullanımının ayarlanan sınırın biraz üzerine çıkmasına izin verir. Sabit Sınır ayarı, ne olursa olsun tarayıcıyı seçilen bellek sınırının altında kalmaya zorlar. Tarayıcı, herhangi bir nedenle, tarama deneyiminden feda edilmesi gerekse bile, seçilen bellek kapağını aşmayacaktır.

CPU LIMITER

CPU Sınırlayıcı, bilgisayarınızın tarayıcıyı ne kadar işlediğine dair bir sınır koymanıza izin verir, böylece geri kalanı oyun için ayrılabilir. Her iki GX Denetimi özelliğinin amacı, kaynak yoğun bir oyun oynasanız veya yayınlasanız bile tarayıcınızı her zaman açık tutabilmenizi sağlamaktır.

Opera GX İndirme Linki
https://www.opera.com/tr/gx