iPhone ile Belge Tarayıp PDF Oluşturma

iPhone ile Belge Tarayıp PDF Oluşturma

iOS işletim sistemi yüklü iPhone cep telefonu ile belgeleri nasıl tarayabilir ve taradığınız belgeler üzerinde değişiklikler veya eklemeler yaptıktan sonra nasıl PDF dosyası oluşturabileceğinizi anlatacağız. Günümüzde akıllı cep telefonları pek çok teknolojik cihazın yaptığı işlemi yapabilir hale geldi. Tarayıcılarda artık bundan nasibini aldı. Cep telefonundan belgeleri tarayıp yazıları alabilir, hatta belgelerin üzerindeki sadece fotoğrafları çekip alabilirsiniz. Belgelerinizi tarayıp, resimlerinizi ekledikten sonra son olarak PDF olarak kaydedebileceksiniz.

iPhone ile PDF Dosyası Nasıl Oluşturulur

İlk olarak iPhone’nin standart uygulamalarından olan Notlar uygulamasını açıyorsunuz. Açılan menüden Belge Tara sekmesine tıklayın.

Mesela burada biz ilk olarak belgedeki fotoğrafı aktardık, kameranın belgedeki fotoğrafın etrafında bir sarı alan oluşturduğuna dikkat edin. Şimdi sıra yazı aktarmaya geldi. Kamerayı bir yazı alanına tutuyoruz ve her köşede büyük yuvarlak noktalar oluşacak, bu noktaları çekerek istediğiniz yazı alanını belirleyin. PDF dosyanızı tamamladıktan sonra sağ üstteki yukarı ok simgesine tıklayın ve açılan menüden PDF Yarat sekmesine tıklayın.