Yeni ölüm makineleri

Yeni ölüm makineleri

Ölüm makineleri arasında küçük ama görünmeyen robotlar, insansız hava kuvvetleri filosu ve kamuflajlı tanklar var. Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var buda onlardan biri olsa gerek ülkelerin yıllık gelirlerinin çok büyük bir bölümünü eğitim, sağlık gibi harcamalar yerine son teknoloji ürünü ölüm makinelerine yatırıyor.

null

İngiliz Savunma Bakanlığı’nın tanıttığı silahları gelecekte sadece çok deneyimli profesyonel askerler kullanacak. Bildiğimiz anlamda bir ordu olmayacak bu insansız ölüm makineleri diyebiliriz.

İnsansız uçaklar bir komutla havalanacak ve yeryüzündeki hedefini bombalayıp geri dönecek. Şehirleri robot askerler işgal edecek ve güvenliği onlar sağlayacak. Robotlar ayrıca lojistik destek sağlayacak, yaralıların hastanelere taşınmasına yardımcı olacaklar.

Geleceğin ölüm makineleri arasında küçük ama görünmeyen robotlar, insansız hava kuvvetleri filosu ve kamuflajlı tanklar olacak.

Geleceğin orduları tasarlanırken bir şehrin işgal edilmesi sadece birkaç gün sürecek. Hızla artan düşmanlık ve terörizmin etkisiyle savunma sanayine artan yatırımlar, sanayilerinde bu denli teknolojik savaş aletleri üretimine hız vermişlerdir.