Gençler İnternet’te ne yapıyor

Gençler İnternet’te ne yapıyor

Gençlerin haftada ortalama 31 saatini internette geçirdiği belirlendi. Peki en fazla hangi tür sitelerde zaman geçiriyorlar. Gençlerin internete bu kadar zaman ayırması doğrumu interneti ne kadar doğru kullanıyorlar okumaya defam edin….

Ailelere bazı internet sitelerine erişimi engellemeleri için yazılım çözümleri sunan CyberSentinel‘in 13-19 yaş aralığındaki 1000 gencin katılımıyla yaptığı araştırma, gençlerin haftada yaklaşık iki saati erotik sitelerde ve iki saati YouTube ve sohbet odalarında geçirdiğini, üç buçuk saati ise Windows Live Messenger’da arkadaşlarıyla sohbete ayırdığını ortaya koydu.
Sonuçları Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan araştırmaya göre, gençler internette bir saati meme büyütme ve implantasyon gibi estetik ameliyatla ilgili bilgilerin yer aldığı sitelerde, bir buçuk saati gebelik ve aile planlamasıyla ilgili sitelerde ve bir saat 35 dakikayı diyet ve kilo vermeyle ilgili sitelerde geçiriyor.

Her dört gençten birinin internette yabancılarla düzenli olarak konuştuğunu ve her üç gençten birinin aileden birinin odasına girmesi durumunda internette baktığını gizlemeye çalıştığını kabul ettiği belirtildi.

Gençlerin, haftada en az üç saati de ödevleri için İnternette araştırmaya yapmaya ayırdıkları kaydedildi.