Radyasyonu Emen Perde

Radyasyonu Emen Perde

Elektronik cihazların hayatımızın her alanına girmesiyle doğal olamayan radyasyon arttı ve giderek artmaya devam ediyor. Özellikle baz istasyonları ve cep telefonlarının yaydığı radyasyon insan sağlığını bozduğu gibi diğer canlı türlerinin de yok olmasına neden oluyor. peki radyasyon nedir önce ondan başlayalım radyasyon, elektromanyetik dalgalar veya parçacıklar biçimindeki enerji emisyonu (yayımı) ya da aktarımıdır.

Baz istasyonları, TV-Radyo vericileri, radarlar, wireless, telsiz telefon ve cep telefonunun yaydığı elektromanyetik dalgaları zararsız hale getiren perde Türkiye’de üretilerek 16. İstanbul Ev Tekstili Fuarın da (EVTEKS) tanıtıldı
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, perde üreticisi Ahsen Tekstil ve İTÜ işbirliği ile 1 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu geliştirilen elektromanyetik radyasyon koruyucu perde, CNR Expo Fuar Merkezi;nde düzenlenen Evteks Fuarı;nda görücüye çıktı. Ürünün kısa süre sonra tüketiciyle buluşacağı bildirildi.

EM CARE adlı perdenin baz istasyonları, TV-Radyo vericileri, radarlar, wireless, telsiz telefon ve cep telefonunun yaydığı elektromanyetik radyasyona karşı koruma sağladığı belirtilen açıklamada, EM CARE perdelerinin yapısında kullanılan ileri teknoloji ürünü ”radio Absorbing”in, elektromanyetik radyasyonu zararsız akıma çevirerek yuttuğu ifade edildi.

Dünyada ilk kez geliştirilen EM CARE perdelerinin TÜBİTAK tarafından da test edilerek elektromanyetik radyasyonu zararsız seviyeye düşürdüğünün onaylandığı kaydedildi.

Firma yetkileri, elektromanyetik radyasyonu 10.000 kata kadar azaltan EM CARE’in, Bursa’daki fabrikada üretilerek yakın zamanda tüketiciyle buluşacağını, üründe hiçbir kimyasal katkı maddesinin bulunmadığını, normal perdeler gibi yıkanıp ütülenebildiğini bildirdi.