Retina Display Ekran Nedir Özellikleri

Retina Display Ekran Nedir Özellikleri

Retina Display ekran son zamanlarda Yeni iPad’in ekranı ve iPhone akıllı cep telefonun’da kullanılan Retina Display olarak adlandırılan teknolojiye sahip. Ancak Retina Display nedir ve hangi özelliklere sahip kullanıcılar bu konuda pekte bilgi sahibi değiller. Apple cep telefonu ve Tablet PC alanında rakiplerinden bir adım önde gitmektedir. Bunu her alanda gösteren Apple firması sadece birkaç model ürünle en çok kar eden firmalar arasında ilk sırayı zorlamasının bir nedeni var. Kullanıcılara yönelik ürünler geliştiren firma ilkleri de sunduğu için bir adım önde olmayı başarıyor.

Retina Display çok özel malzemelerden üretiliyor. Hızlı trenlerin ve helikopterlerin yapımında kullanılan malzemeden yapılan iPhone’nin ekranı, kimyasal maddelerle güçlendirilmiştir ve önceki modellere oranla daha dayanıklıdır. Cam üzerinde ekranı temiz tutmak için özel bir malzeme bulunuyor. Mesafe sensörü ve ortam ışık algılayıcı sensör sayesinde telefonun bataryasının uzun ömürlü olması amaçlanır.

Retina Display, İnsan gözünden daha üstündür. Apple iPhone’nin yeni ekranı için verilen isim Retina Display. Geliştirilen ekranın detay yakalamada insan gözünden daha üstün olduğu belirtiliyor. Kullanıcıları şaşırtaak derecede netliğe sahip. Apple mühendislerinin büyük başarısı olarak nitelendirilen Retina Display, iPhone’nin ekranı, ilk çıkan iPhone’a oranla piksel sayısı bakımından tam 4 katı diyebiliriz. Resimlerin, videoların, kitapların ve internet sayfalarının sizi şaşırtacak derecede net olduğu ve yeni iPhone’nin ekranı parmak izine karşı dayanıklı olduğu gibi yazıları okumakta hiç zorlanmayacaksınız.