AVAST, AVG ve AntiVir

AVAST, AVG ve AntiVir

AVAST, AVG ve AntiVir dünyada en fazla kullanılan ücretsiz antivürüs programları. Sürekli reklamını yaptıkları bu yazılımlar yeterlimi istenilen düzeyde sizi koruyabiliyorlarmı biz sizler için araştırdık ve zaaflarını sunuyoruz.

Bir anti virüs programının tanıması gerekli tüm zararlı programları biz size kısaca bilgi vererek sıralayalım

SPYWARE : Tam anlamı ile virüs olarak adlandırılamayan bu programların temel amaçları kuruldukları bilgisayarda bilgi toplamak ve bu bilgileri bu programları yaratan kişilere göndermektir. Kısacası bilgisayarınızdaki şifre ve kredikartı numaralarını çalarlar

Adware: Genellikle ücretsiz yazılımlardan bulaşan bu zararlı yazılım bilgisayarınızda tıklamanız için sürekli reklam siteleri açar.

Backdoor: sistemin içinde açıklar yaparak bilgisayarınıza kolyaca sızabilirler.

Solucanlar: İlk olarak, bilgisayarda dosya veya bilgi ileten özelliklerin denetimini ele geçirir.

Truva atı: Antivirüs ve güvenlik duvarı yazılımlarını devre dışı bırakır.

Ücretsiz antivirüs Proğramları söylediklerini yapıyorlar bilgisayarınızı virüslere karşı koruyorlar ancak diğer casus yazılımlara karşı oldukça savunmasız kalıyorlar yukarıda da belirtiğimiz gibi diger casus yazılımlarının bilgisayarınıza bulaşması dahilinde tüm bilgilerinizi ele geçirebilir dolandırılabilirsiniz.

Bizim size tavsiyemiz bu programların tam sürümlerini kullanmanız ücret ödeyebilirsiniz fakat kendinizi virüslerden ve casuz yazılımlardan bu şekilde savuna bilirsiniz.

Bu programları ücretsiz olarak indirmek için ressimlere tıklayınız

avast 4 Home EditionAVG Anti-Virus Free Edition 8.0Avira AntiVir Personal - FREE Antivirus

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. kaan altun dedi ki:

  orjinal yazılım almak da cok pahalı deil mi

 2. kadir dedi ki:

  ghost diye bir program var. bilgisayarınıza 1 kere format atıyosunuz ve bu programı kuruyorsunuz. bundan sonra istediğiniz zaman yüklenen cd yi taktığınızda eski format attığınız şekle aynen dönüyor. bunu sadece c: için yapıyosunuz. d: yede sürekli kalacak dosyalarınızı kuruyosunuz.

 3. metehan dedi ki:

  virüslerden korunma yöntemlerinden daha önceden bahs edildi sitenin arama bölümünden faydalanırsan ulaşabilirsin. casus yazılımlardan korunmak biraz masraflı malum ama ücretsiz spy programlarınada ulaşabilirsin.

 4. necmi altay dedi ki:

  ben bu sitenizi yeni buldum çok beyendim ve faydalanmak istiyorum.ben 1950 doğumlu necmi altay 2006 senesinde toplama bilgisayar aldım müzik hastasıyım fakat virüsler yüzünden 6 defa format attırdım. yani acemiyim şimdi virüs programlarını deneme sürümü 1 rer aylık indirmeyi öğrendim bununla koruyorum.benim arzum arada bir format atmayı gerektirdiği zaman kendim yapmak.bu konuda yazılarınız oldumu orjinalları çok pahalı bu formatı temin etmenin kolay yolu varmı bilgilendirirseniz sevinirim. saygılar.2.3.2009

 5. admin dedi ki:

  Bukadar yüksek rantın döndügü piyasada hiçbir şirket tam kaliteli bir hizmet sunan programını ücretsiz vermez sanrım.

 6. mehmet dedi ki:

  Zaten Ücretsiz vürüs programı yükleyince bilgisayar sonradan çok yavaşlıyo

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.