Bilgisayarın RAM Sistem Belleği Yetersiz

Bilgisayarın RAM Sistem Belleği Yetersiz

Windows sanal belleği nasıl artırılır, sanal bellek yetersiz hatası sorunu nasıl giderilir? Bilgisayarınızda Windows işletim sistemi bazı durumlarda bellek yersiz hatası verebiliyor. Bu tip durumlarda iki seçeneğiniz var. Bunlardan ilki Windows işletim sistemine yapacağınız ince bir ayar ile sanal bellek kapasitesini artırmak veya bellek satın almanız gerekiyor. Bizim size tavsiyemiz ilk olarak sanal bellek oranını artırmanızdır. Daha sonra bu işlem yetersiz gelirse bellek satın almanız gerekecektir.

Windows Sanal Bellek Nasıl Artırılır

RAM (Random Access Memory) yani yetersiz olan bir bilgisayar ile çalışıyorsanız sanal bellek boyutunu artırmalısınız. Sanal bellek Windows işletim sisteminin sabit diskte ayrılan belirli bir bölümü bellek olarak kullanımını ifade ediyor. Sanal bellek boyutunu artırmak için masaüstündeki Bilgisayar simgesine sağ tıklayın ve Özellikler’e girin. Gelişmiş Sistem Ayarları seçeneğine tıklayıp Performans ve Ayarlar aşamalarını izleyin. Gelişmiş sekmesini görüntüleyin ve Değiştir butonunu kullanın. Sanal bellek boyutunu düzenlemek İçin en üstte yer alan seçenekteki onaylamayı kaldırın. Burada Başlangıç boyutu ve En büyük boyut olarak sistem belleği miktarının 1.5 katı seçilmesi öneriliyor.

Sanal bellek boyutunu daha fazla artırmanın sistemi yavaşlatabilir. Yüksek çözünürlüklü video düzenleme, büyük boyutlu fotoğrafları işleme ve yüksek kalitedeki ses dosyalarını düzenleme gibi İşlemlerle uğraşıyorsanız size tavsiyemiz yüksek kapasiteli bellek kitlerinden satın almalısınız. Sanal bellek boyutunu artırmak ciddi performans kazanımı sağlamıyor çünkü depolama birimlerimizin performansı sistem belleklerine kıyasla yetersiz gelmektedir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
  • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
  • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
  • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
  • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
  • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...