seo dersleri

Ev Ağı, İş Ağı ve Ortak Ağ Nedir Aralarında Ne Fark Var

Ev Ağı, İş Ağı ve Ortak Ağ Nedir Aralarında Ne Fark Var

, İş Ağı ve sorusu internette ilk bağlandığımızda karşımıza çıkan bir sorudur. Bu soruya ne cevap vereceğinizi bilmeden rast gele birini seçtiyseniz problem etmenize gerek yok, çünkü daha sonradan da değiştirebiliyorsunuz. Şimdi ayrıntılarıyla Ev ağı, İş ağı ve nedir ve aralarında ne gibi farklılıklar var cevaplandıracağız. İşte ayrıntılarıyla , İş ağı nedir ve nedir;

Ev Ağı: İnternete bağlandığınız sağlayıcıyı tanıyor ve güveniyorsanız Ev ağı’nı seçin. Ev ağındaki bilgisayarlar bir ev grubuna bağlı olabilir veya güvenilir kişilerden oluşur. Ağdaki diğer bilgisayarları ve aygıtlarını görmenize ve diğer ağ kullanıcılarının bilgisayarınızı görmesine izin veren ev ağlarında ağ bulma açıktır.

İş Ağı: Küçük işyeri veya diğer işyeri ağları için İş ağı’nı seçin. Bu ağda bilgisayarınızı görmesine olanak veren ağ bulma özelliği varsayılan olarak açıktır, ancak bir ev ağı oluşturamaz ya da ev ağına bağlanamazsınız.

Ortak Ağ: Ortak kullanıma açık alanlardaki (kafeterya veya havaalanları gibi) ağlar için Ortak ağ’ı seçiniz. Bu konum bilgisayarınızın çevrenizdeki diğer bilgisayarlar tarafından görünmesini engellemek ve bilgisayarınızı Internet’teki zararlı yazılımlardan korumaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ev Grubu ortak ağlarda kullanılamaz ve ağ bulma kapalıdır. Ayrıca, yönlendirici kullanmadan doğrudan Internete bağlanıyorsanız ya da taşınabilir geniş bant bağlantınız varsa bu seçeneği belirlemelisiniz.

"Ev Ağı, İş Ağı ve Ortak Ağ Nedir Aralarında Ne Fark Var" Başlıklı Konu İçin 1 Yorum Yapıldı.

  1. serap dedi ki:

    neden bu sitedeki yazılar kopyala yapılmıyor yaaaaaaaaaaaaaa… :(((

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner