Sahte Adobe Flash Player Yükleme Siteleri

Sahte Adobe Flash Player Yükleme Siteleri

Adobe Flash Player virüsüne dikkat. Yazılım sahtekarlarının son oyunu sahte Adobe Flash Player’dır. Kullanıcıları sözde bir videoyu izlemeye yönlendirip daha sonra Adobe Flash Player bilgisayarınızda yüklü değil diye bir uyarı çıkartıyorlar ve yüklemek için butona bastığınızda artık sisteminiz korsanların eline geçiyor. Adobe Flash Player’ın yükleme sayfasının birebir kopyası olduğu için kullanıcılar bu tuzağa düşmektedir. Hatta bazı web siteleri o kadar ileriye gitmiş ki Adobe Flash Player’ı bilgisayarınıza yükleyebilmek için Antivirüs programını kapatınız şeklinde bir uyarı dahi vermektedir. Zaten bunu yaptığınız an sisteminize casus yazılımlar yerleşmiş oluyor.

Eğer sisteminize sahte Adobe Flash Player yüklediyseniz derhal bundan kurtulmanız gerekiyor. Aslında sisteminize sahte Adobe Flash Player yüklenmedi sadece görsel olarak böyle sunuluyor. Bu casus yazılımı sisteminizden kaldırmak için öncelikle iyi bir antivirüs yazılımı yükleyiniz. Bir çok kaliteli antivirüs programı artık 1 ay deneme sürümüne sahip. Bunlardan birini yükleyerek sisteminizi temizleyebilirsiniz.

Sisteminize bulaşan bu trojenleri Kaspersky tarafından ücretsiz olarak sunulan Anti-rootkit utility TDSSKiller aracını kullanarak temizleyebilirsiniz.

Anti-rootkit utility TDSSKiller İndir:

http://support.kaspersky.com/5350

Eğer sisteminizde iyi bir Antivirüs programı yüklü değil ise Kaspersky Internet Security programını yükleyerek bu sorunu aşabilirsiniz. Program 1 Aylık deneme sürümüne sahip. 1 Ay denedikten sonra satın alıp almamak size kalmış, Web sitemizde bir çok kaliteli ücretsiz Antivirüs programlarında mevcuttur. Ancak Antivirüs programı olmadan bilgisayar kullanmak sisteminizi savunmasız bırakmış olursunuz.

Kaspersky antivirüs İndir:

http://www.kaspersky.com/

Eğer bu şekilde bu zararlı yazılımlardan kurtulamadıysanız Virüsleri Temizlemenin Ücretsiz Yolları konumuzu inceleyiniz.

Sizlere önerdiğimiz diğer zararlı yazılımlardan korunma alternatifleri ise daha önce yazdığımız Güvenlik Virüs ve solucanlara karşı Ücretsiz Programlar konumuzu incelemelisiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir