Güvenlik Virüs ve solucanlara karşı Ücretsiz Programlar

Güvenlik Virüs ve solucanlara karşı Ücretsiz Programlar

Virüs ve casus yazılımlar genellikle Windows kullanıcılarına yöneliktir. Şuanda aktif olan virüslerin %99 gibi büyük bir oranı Windows içindir. Malum bilgisayar için bu kadar tehlikeli bir ortamda mutlaka güvenlik yazılımları kullanmanız şart anti-virüs, anti-spy, güvenlik duvarları gibi…

Öncelikle bilgisayarınızı virüslerden korumalısınız ama şunu hiçbir zaman unutmamalısınız ki bedava olan bu anti virüs programlarından hiçbir zaman tam koruma sağlayamazsınız ya ücretli bir sürüme geçmeniz gerekir veya riskleri bilerek hareket etmeniz gerekir. Ücretsiz anti virüs programları hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayınız.

AVG Anti-Virus

“AVG Anti-Virus” ile bilgisayarınızı virüs saldırılarına karşı koruyabilirsiniz. Komple sabit disk taramasının yanında sadece dosyaları, klasörleri, arşivleri veya CD ve USB bellek gibi harici veri ortamlarını da taratabiliyorsunuz. Kısacası ücretsiz araç zararlılara hiçbir şans vermiyor.

Tavsiye niteliğindeki yazılımın özellikleri rootkit’lere karşı koruma, MSN ve ICQ için güvenlik fonksiyonları ve zararlı download’ları tanıma şeklinde devam ediyor.

Yeni eklenen AVG kimlik koruması sayesinde yazılım PC’yi henüz tanınmayan zararlılara karşı da koruyor.

Download: AVG Anti-Virus

 

Spybot – Search & Destroy

 

Virüs tarayıcı için mükemmel bir eklenti olan Spybot S & D ile Windows kurulumunuzu tek bir tuş tıklaması ile casus yazılımlara karşı tarıyor. Eğer PC’nizde şüpheli yazılım bulunursa bu yazılımın sadece reklam ve gizli bilgi çalma ile ilgili olan kısmı kaldırılabiliyor. Böylece asıl program yine çalışmaya devam edebiliyor.

Bunun dışında Spybot bilgisayarınızdaki “çevrimiçi kullanım izlerini” silip tanınmayan casusların işini iyice zorlaştırabiliyor. Örneği son ziyaret edilen web siteleri, açılan dosyalar ve başlatılan programlar veya çerezler silinebiliyor. Tüm güncel web tarayıcıları destekleniyor.

Download: Spybot Search & Destroy

 

XPAntiSpy

Microsoft’un bilgi açılığı hat safhada: Windows 2000/XP/Vista sizi bilgilendirmeden Microsoft’a veri gönderimi yapıyor.

Bunun rahatsız edici tarafı iletimin arka planda gerçekleşmesi ve tam olarak nelerin taşındığını anlamanın zor oluşu oluyor. XPAntiSpy kontrolü ele alıyor ve PC’nizden bilgi aktarımı yapılmasını engelliyor.

Buna ek olarak ücretsiz yazılım bazı programların sinir bozucu otomatik güncelleme mekanizmalarını devre dışı bırakabiliyor. Bunun faydası sadece güvenlikle sınırlı değil, zira sonrasında programlar daha hızlı açılabiliyor.

Download: XPAntiSpy

 

Windows Başlangıç Programları

İnce Ayar Yapabileceğiniz ve Mutlaka Bulunması Gereken Programlar

Multimedya Programlar

Office Büro için Ücretsiz Yazılımlar

Fotoğraflar ve Resimler İçin Ücretsiz Programlar