Ücretsiz Resim Düzenleme Programı

Ücretsiz Resim Düzenleme Programı

Basit bir resim düzenleme programıyla resimlerinizi büyütmeye çalıştıysanız büyük resimlerde çeşitli görüntü bozukluklarıyla karşılaşmışsınızdır. Bu açık kaynak program, kendine has algoritmalarını kullanarak küçük resimleri bozulma, piksellenme ve detay kaybı gibi zararlara uğratmadan büyütebiliyor.

SmillaEnlarger’ı kullanmak için bir fotoğraf yükleyip hedef ölçüleri belirtmeniz yeterli. Sürgüyü kullanarak yakınlaştırma oranını belirleyebilir, büyütme yüzdesini girebilir ya da doğrudan istediğiniz boyutları belirtebilirsiniz. Sol taraftaki resimde bulunan çerçeveyi sürükleyerek en çok bozulma göstereceğini düşündüğünüz bölgelere yakınlaştırma yapabilir, Preview düğmesine tıklayarak ön izleme yapabilirsiniz.

Orijinal fotoğrafı kırpmak için soldaki fotoğrafın üzerinde farenizi sürükleyerek kırpmak istediğiniz alanı işaretlemeniz yeterli. Kırpma işleminden vazgeçerseniz Undo Clipping düğmesiyle işlemi geri alabilirsiniz. Sağ taraftaki kontroller, büyütülmüş resmin kalitesiyle ilgili ayarları değiştirmenizi sağlıyor. Buradan keskinlik, düzlük, ön keskinleştirme, dither, parazit temizleme gibi ayarları sürgüler sayesinde yapılandırabilirsiniz. Güzel bir fotoğraf elde edebilmek için biraz deneme-yanılma yapmanız gerekebilir, ama bütün ayarları ortalara getirerek iş görür sonuçlar elde edebileceğinizi söylememiz mümkün. Tatmin edici bir ön izleme elde ettikten sonra Calculate düğmesine tıklayarak değişikliklerin uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Resminiz varsayılan olarak Resimler(im) klasörünüze kaydedilecektir.

SmillaEnlarger İndirme Linki
https://sourceforge.net/projects/imageenlarger/

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...
  • Kübra:Ağ bağlantısı başarısız diyor yardım edin lütfen...