Android Ekran Görüntüsü Alma

Android Ekran Görüntüsü Alma

Android işletim sistemli cihazınızda ekran görüntüsü alabilmeniz için cihazınızı root etmenize gerek yok çünkü root etmeden de cihazınızın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu makalemizde Android işletim sistemine sahip kullanıcılar için herhangi bir uygulama yüklemeden nasıl ekran görüntüsü alabileceğinizi anlatacağız. Kullandığınız cihazın desteklememesi durumunda da ücretsiz uygulamalar ile bu sorunu aşacağız. Cihazınızı root ederek yapabileceğiniz pek çok uygulama bulunmakta fakat root etmeniz durumunda cihazınızın garantisi ile ilgili problem yaşayabileceğiniz için bunu önermiyoruz.

Tuşlar Yardımı ile Görüntü Alma

Android-Ekran-Goruntusu

Android 2.2 versiyonunda ekran görüntüsü almak alt kısımda bulunan tuşları kullanarak ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Ekran görüntüsü almak için geri tuşuna basılı tutuyorsunuz ve menü tuşuna aynı anda basıyorsunuz. Bunu yaptığınızda telefonunuz ekran fotoğrafını çekmiş oluyor.

Ekran görüntüsünü aldığınız görüntünün kayıt olduğu yer ise ana menüden Dosyalar bölümüne gelin ve Dosyalar bölümünün içerisinde Screen Capture klasörünün içerisinde olduğunu göreceksiniz.

Yukarıda hiçbir uygulama yüklemeden ekran görüntüsünü nasıl alabileceğinizi anlattık, eğer cihazınız bu özelliği desteklemiyor ise aşağıdaki uyulmaları yüklemeyi deneyiniz.

Screen Capture Shortcut Free

Bu uygulama cihazının ekran görüntüsü almaya yarar ve cihazınızı root etmenize gerek duymaz. Uygulamanın ücretsiz oluşu programın en güzel özelliği olsa gerek. diğer uygulamalarda belli bir sayıdan sonra ücretli versiyonuna yönlendiriyor. Bu uygulamada bu tip bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.tomorrowkey.android.screencaptureshortcutfree

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Nevin:ceyizcigelin@gmail.com kime ayit...
  • ömer:blog devretmek isteyen bana verebilir...
  • Ayla:Sifre 7542 ben aradim oldu...
  • Ayla:Ben yaptim oldu sifre 7542...
  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir