eFootball Arkadaşla Maç Nasıl Oynanır

eFootball Arkadaşla Maç Nasıl Oynanır

Konami oyun şirketi tarafından geliştirilen eFootball adlı oyun ile ister lig maçları, isterseniz tek seferlik maçlar yapıp dijital paralar toplayabiliyorsunuz. Oyunda hiç tanımadığınız kişiler arasından rastgele seçimler yapılır ve size karşı rakip olurken isterseniz oyunun yapay zekasına karşıda maçlar yapabiliyorsunuz. Başlangıç, Amatör, Orta Seviye, Profesyonel, En İyi Oyuncu, Süper Yıldız, Efsane gibi zorluk derecelerinden birini seçip kendinizi geliştirip hem oyunu öğreniyorsunuz hem de ödül topluyorsunuz. Bu ödüller sayesinde futbolcularınızı geliştirebilir yada yeni futbolcular transfer edebilirsiniz. eFootball oyununda yapılan son güncelleme ile oda kurup arkadaşlarınız ile maç yapabiliyorsunuz. Bu makalemizde nasıl oda kurup arkadaşınız ile karşılıklı maç yapabileceğinizi detayları ile anlatacağız.

eFootball Nasıl Oda Kurulur

ilk olarak oyunun ana ekranından Maç sekmesine tıklıyoruz.

Daha sonra hangi maç türünü oynamak istediğinizin sorulacağı ekran kaşınıza çıkacaktır. Buradan Arkadaş Maçı (Bir Maç Odası oluşturun ve online maçlar oynayın). seçeneğini seçiyorsunuz.

Eğer odayı kuran sizseniz ve arkadaşınızı davet edecekseniz Maç Odası Oluştur (Koşulları belirleyin ve kendi Maç Odanızı oluşturun.) seçeneğinizi seçiyorsunuz.


Şifre Belirle ikonunu aktif ediyorsunuz ve odanızın şifresini belirliyorsunuz.

Daha sonra odanız oluşturuluyor. Oda numaranızı kopyalayıp arkadaşınıza atabilirsiniz.

Eğer davet kodu arkadaşınız tarafından size gönderildiyse 3. Ekranda yer alan Maç Odası No. Kullanarak Ara (Maç Odası No. Girerek bir Maç Odası’na katılın.) seçeneğini seçip arkadaşınızdan aldığınız kodu girip Ara butonuna tıklayınız. Oda bulunduğunda odaya katılmak istediğinizde oda şifresini girmeniz gerekecektir.


eFootball yaptığı güncellemeler ve performans iyileştirmeleri ile oldukça başarılı bir grafik sergiliyor. Ücretsiz olması da oyun severlerin bir başka tercih sebebi diyebiliriz. Oyun için satın almalar bulunuyor ancak oyunu oynayarak sizde para kazanabiliyorsunuz. Böylece istediğiniz futbolcuyu satın alarak güçlü bir kadro kurabilirsiniz.