Almanca Dil Öğrenimini Kolaylaştıracak Telefon Uygulamaları

Almanca Dil Öğrenimini Kolaylaştıracak Telefon Uygulamaları

Almanca dil öğreniminizi kolaylaştıracak bu uygulamalar ile kısa sürede istediğiniz seviyeye gelebileceksiniz. Dil öğrenimindeki en büyük problem kelime ezberlemektir. Ne kadar çok kelime öğrenebilirseniz o dilde düşünmeniz kolaylaşır ve konuşma yeteneğiniz artar. İşte bu uygulamalar bu kısımda devreye giriyor. Aralıklı hatırlatma ve eğlenceli oyunlar ile kelimeleri kolayca ezberleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra ana dili Almanca olan kişilerle konuşarak pratik yapma imkanına sahip oluyorsunuz. Okuma ve yazma pratiği edinebileceğiniz bu uygulamalar ile sizin için Almanca dilini öğrenmek çok daha kolay olacaktır.
Kolay Almanca Öğrenme Yöntemleri

Makalede Neler Var?

Brainscape – Bilgi Kartları Uygulaması

Almanca öğrenenleri en çok zorlayan şey Almanca çekimlerdir. Tanım edatları, isimler, fiiller birçok cümlede konuya, cinsiyete ve sayıya göre değişirler. Bu uygulama, öğrencilerin çekimler üzerinde kendileri ile alıştırma yaparak öğrenmelerine yardımcı olur. Columbia Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, Brainscape’i sadece 30 dakika kullanan öğrenciler, kitap veya kağıt bilgi kartları kullanan öğrencilere göre ortalama 2 kat daha yüksek puan aldı. Brainscape uygulamasını web site üzerinden yada iOS, Android işletim sistemli cihazlarınızdan kullanabilirsiniz.

Brainscape: https://www.brainscape.com

Busuu Online Dil Öğrenme Uygulaması

Uygulama anadili Almanca olan kullanıcıların, Almanca öğrenmek isteyenlerle yazma ve okuma konusunda pratik yapmalarına olanak sağlıyor. Aslında uygulama sadece Almanca değil aynı zamanda İngilizce, İspanyolca, Japonca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, Çince, Arapça, Türkçe, Lehçe dillerinde de destek vermektedir. Eğer isterseniz bu durumu avantaja çevirebilirsiniz. Uygulamada diğer öğrencilerle telaffuz ve dil bilgisi ipuçları alışverişi yapabilirsiniz. Busuu uygulamasını web tarayıcınız ile kullanabilir yada iOS, Android işletim sistemli cep telefonunuzda kullanabilirsiniz.

Web adresi: https://www.busuu.com/tr

MindSnacks ile Almanca Öğrenin

Uygulama dokuz farklı oyun şeklinde tasarlanmış, oyunlarda okul, aile, yiyecek gibi temalar kullanılmış. Ses kayıtları içeren kelime bölümü yazma, okuma ve sözlü dil gelişimini teşvik etmek için mini oyunlarla sunulmuş. Almanca öğrenmenin yaygın zorluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olmak için uygulama, sıkıcı bilgi kartları yerine zengin ve ilgi çekici oyunlar üzerine inşa edilmiştir. Bu, kelimeleri ezberledikçe pratiğiniz gelişecek ve Almancaya olan hakimiyetiniz artacaktır. Bu uygulamaya ise iOS işletim sistemli cihazlarınız ile ulaşabilirsiniz;

https://apps.apple.com/tr/app/learn-german-by-mindsnacks/id473825665