Android için Temel İlk Yardım Uygulaması

Android için Temel İlk Yardım Uygulaması

Android işletim sistemli akıllı cep telefonu ve tablet PC’ler için Temel İlk Yardım uygulaması herkesin cihazında mutlaka yüklü olması gereken uygulamalardan biridir. Bu tür uygulamalar her zaman lazım olmaz ancak ihtiyaç anında elinizin altında olmasında fayda var. Çünkü bazen saliseler bile önemlidir. Hiç beklemediğiniz anda bir kaza ile karşılaştığınızda bilinçli bir şekilde ilk yardım hamlesi yapmak hayat kurtarır. Temel İlk Yardım uygulaması, çeşitli kaza durumlarında ne gibi ilk yardım hareketlerinin yapılacağını detaylı bir şekilde anlatan bir uygulamadır. Bu uygulama ile temel seviyedeki müdahale tekniklerini çok basit bir biçimde öğrenebilirsiniz. Uygulama içersin de destekleyici videolarda bulunuyor. Yazı, görseller ve videolar ile ilk yardım öğrenmek oldukça kolay hale geliyor.

Temel İlk Yardım Uygulamasının Özellikleri

Temel İlk Yardım uygulaması 4 ana başlıkdan oluşmaktadır. İlk Yardım, Ek Bilgi, Eğitim Süreci, Test

İLK YARDIM Bölümü:

● Hasta ve Yaralıya Temel İlk Yardım ve müdahale adımları yer almaktadır.
● Temel İlk Yardım başlıkları alfabetik sıraya göre dizilmiştir.
● Okumak istediğiniz ilk yardım başlığına tıklayarak müdahalenin içeriği hakkında bilgi alabilir ve müdahale işlemine dair video var ise İlk Yardım Video kısmına tıklayarak ilgili video’ları izleyebilirisiniz. Video dosyaları uygulamanın içinde yüklü gelmektedir, çalışma sırasında internet’i kullanmaz. İlk Yardım müdahalelerinde yer alan ‘112 Ambulans Hızlı Arama Tuşu’ ve ‘110 İtfaiye Hızlı Arama Tuşu’ na basarak arama yapabilirsiniz.
● Video’lar Türk Kızılayı Youtube kanalından alınmıştır. https://www.youtube.com/user/TurkKizilayiOrg/videos

Ek Bilgi Bölümü:

● İlk yardım uygulaması Ek Bilgi kısmında sizin tarafınızdan oluşturulacak yeni müdahale adımlarını yazabilir ve ilk yardım uygulamanızı kendinize göre güncelleyebilirsiniz.

EĞİTİM SÜRECİ Bölümü:

● Temel İlk Yardım eğitimi alacak kişiler için Eğitim sürecini, Sınav adımlarını ve Sertifika sürecini öğrenebilirsiniz.

TEST Bölümü:

● 8 adet Test uygulaması bulunmaktadır. Her test uygulamasında 40 soru bulunmakta ve İlk yardım uygulamasında toplam 320 soru bulunmaktadır. Test süresi 60 dk.’dır. Test süreniz dolduğunda ekrana “60 dk süreniz dolmuştur. Test süreniz bitmiştir.” mesajı çıkacaktır. Test uygulamasında Sonuç yazısına tıklayarak cevaplarınız aşağıda gözükecek ve test süreniz kapatılmış olacaktır. Test bölümünde ayrıca Sorularım yazısına tıklayarak sizin tarafınızdan oluşturulacak yeni sorular yazabilir ve ilk yardım uygulamanızı kendinize göre güncelleyebilirsiniz.

Android için Temel İlk Yardım Uygulaması
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magellsoft.temelilkyardim