Android, İOS ve Blackberry imei kodu Nasıl Bulunur

Android, İOS ve Blackberry imei kodu Nasıl Bulunur

imei kaydı sorgulama, imei kaydı nasıl bulunur, imei kaydını nasıl öğrenebilirim, imei numarası nasıl öğrenilir? cep telefonunuzun imei kaydını öğrenmek için yapmanız gerekenler çok basit cep telefonuna göre modele göre değişiklik göstermekte olup sadece birkaç tıklama ile imei numaranızı hemen öğrenebilirsiniz. Eski cep telefonlarında imei kaydını öğrenmek için *#06# yazıp YES tuşuna basmanız yeterliydi. Ancak günümüz akıllı cep telefonlarında yani Android, ios ve Blackberry gibi popüler akıllı cep telefonların imei kaydını öğrenmek için menüden birkaç adımda öğrenebilirsiniz işte yapmanız gerekenler.

IMEI Kodu Sorgulama

iOS için: Ayarlar > Genel > Hakkında menüsünden ulaşabilirsiniz.

Android için: Ayarlar > Telefon Hakkında menüsü altından ulaşabilirsiniz.

Blackberr için: Seçenekler > Durum menüsü altından öğrenebilirsiniz.

Cep telefonunuzun ime numarasının BTK yani bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu’nun sisteminde kayıtlı olup olmadığını öğrenmek için http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php web adresini ziyaret ediyorsunuz ve imei numarasını burada sorguluyorsunuz. Sistemde cep telefonun kayıtlı olup olmadığını buradan öğrenebilirsiniz. Çünkü burada imei kaydını sorguladığımızda size cep telefonunun modelini da söyleyecektir. Böylece telefonunuzun orijinal olup olmadığını da sorgulamış olursunuz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. ALPER dedi ki:

    Teşekkürler. Ama android ve ios sistemli telefonlarda aynı şekilde yani *#06# arama tuşuna basınca yine öğrenebilirsin imei numaranı.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar