8:00 pm - 31 Mart 2014, Pazartesi

Android Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

Android Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır

İşletim Sistemi telefon güncellemesini kolayca yapabilirsiniz. işletim sistemli cihazınızdan daha iyi performans almak ve cihazınızın yeni çıkan uygulamalar ile uyumlu bir şekilde çalışabilmesi için işletim sisteminizin güncelliğini korumalısınız. Bu aynı zamanda güvenliğiniz içinde önemli bir konudur. Çünkü her güncelleme kullandığınız işletim sisteminin güvenlik açıklarını da kapatmaya yöneliktir. Sürüm Güncellemesi nasıl yapılır adım adım anlatacağız.

Android işletim sisteminizi güncellemek için yapmanız gereken Ana menü tuşuna basıp telefonumuzun Ayarlar kısmına giriş yapıyorsunuz. Bu menünün en alt satırda bulunan Telefon Hakkında menüsüne giriyorsunuz. Daha sonra burada Güncelle seçeneği bulunmakta, eğer bir internet paketi satın almadıysanız Güncelle seçeneğinin alt kısmında Sadece Wi-Fi seçeneği bulunmaktadır. Sadece Wi-Fi’yi işaretleyip Güncelle menüsüne tıklıyoruz. Bunu işaretledikten sonra telefonumuz kendi sunucusundan güncelleme olup olmadığını kontrol edecektir. Eğer cihazınız için bir güncelleme seçeneği var ise telefonunuz otomatik olarak güncellenir. Cihazınız Android işletim sisteminin son sürümünü desteklemiyorsa telefonununuz “Kullanılabilir Güncelleme yok” şeklinde bir uyarı verir.

İnternet ortamında özellikle formlarda çeşitli güncelleme yöntemleri bulunmaktadır, ancak DijitalTeknoloji.Net olarak biz bu yolları önermiyoruz. Bu tip yöntemlerin kesin bir garantisi olmadığı gibi cihazınızın başına bir şey gelmesi halinde garanti kapsamının dışına çıkmaktadır.

"Android Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır" Başlıklı Konu İçin 75 Yorum Yapıldı.

 1. Özgür diyor ki:

  Bende turkcell t40 var bu uygulama bende olmadı.

 2. cem diyor ki:

  beki andıroid nasıl yükseltçez

 3. berk diyor ki:

  Türkiye de yazılım güncelleme desteklenmez
  Bu yüzden olmuyordur

 4. can diyor ki:

  Bende şuan japonyadayım samsung galaxy s4 sc-04e var ben bunu guncelleyemiyorum . Galaxy Gearı yukleyemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

 5. Kemal Şimşek diyor ki:

  s.a ben casper nirvana 7 tablet kullanıyorum dediğiniz gibi yapıyorum ama tablet hakkında kısmında güncelle diye bir buton yok şuan android sürumüm 4.0.3 ics ve bunu güncellemek istiyorum lütfen bilenler varsa yardimci olsun..teşekkür ederim…

 6. cabbar diyor ki:

  benim telefonum android ve sadece face paketim var uygulamadan faceye giriyorum yinede kontör gidiyor

  • Arif diyor ki:

   Facebook paketiniz varsa facebook uygulamasından girmezsiniz yalnızca m.facebook.com adresinden girebilirsiniz.

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner