Sağlıklı Yaşam İçin En İyi Spor Uygulamaları Hangisi

Sağlıklı Yaşam İçin En İyi Spor Uygulamaları Hangisi

Cep telefonu ve Tablet PC’nize yükleyeceğiniz bu uygulamalar ile daha sağlıklı bir yaşama kavuşabilirsiniz. Beslenme alışkanlığınızdan tutunda günde ne kadar yürüyüş yapmanız gerekiyor, bu gün kaç adım attınız, ne kadar daha yürümeniz gerekiyor gibi daha pek çok sizin için önemli bilgiye ulaşabilirsiniz. Yediğiniz yiyeceklerin kalorilerini hesaplayabilir ve günlük harcadığınız kaloriyi telefonunuza hesaplatabilirsiniz. Üstelik sadece uygulamayı yükleyip GPS’inizi açmanız yeterlidir. Gerisini uygulamalar kendisi hallediyor. Uygulamaların güzel bir yanı da kullanıcılara ücretsiz dağıtılmasıdır.

Spor Uygulamaları

RUNKEEPER: Aktivite kayıt uygulaması. GPS sensörü ile aldığınız mesafeyi hesaplayabiliyor. Anlık hızınızı ve eylem sonundaki ortalamayı da görebiliyorsunuz. Elbette güzergahı da işaretleyebiliyor ve yakılan kaloriyi gösteriyor. Birçok spor dalını da destekliyor. Ayrıca programlanarak hedeflenen mesafe sonunda kullanıcıyı uyarıyor. Verileri paylaşma ve oyunlara katılma gibi özellikleri de bulunuyor.

MOVES: Yürüyüş sırasında atılan adımların sayısını, mesafeyi ve zamanı otomatik olarak kaydeden bir uygulama. Gidilen yerleri de GPS ile takip ederek harita üzerinde işaretliyor. Böylece bir günde ne zaman ve nerede olduğunuzu görebiliyorsunuz. Cihazınıza yükleyip yanınızda taşımanız yeterli.

NOOM WEIGHT LOSS COACH: Sağlıklı beslenme ve diyet yardımcısı. Sunulan çeşitli yemek tarifleriyle menünüzü zenginleştirebilirsiniz. Kalori ve adım takibi de yapabiliyor. Sağlıklı yaşam ile ilgili sunulan çeşitli ipuçları ve makalelere de ulaşılabiliyor.

MYFITNESSPAL: Kalori sayımı yaparak diyet yapmayı kolaylaştıran uygulamanın geniş veritabanı sayesinde yenen her gıdanın enerji değerine ulaşılabiliyor. Girilen kişisel bilgilerle günlük olarak alınması gereken kalori miktarının aşılmaması için kullanıcıyı uyarıyor. Ayrıca arkadaşlarınızı da ekleyerek onların başarılarını takip edebiliyorsunuz ve bu da motivasyon kaynağı oluyor.

JEFIT: Zengin fitness egzersizi deposudur. Uygulama, aletli ve aletsiz sayısız hareketi animasyonlu olarak gösteriyor. Ayrıca her bölgeye özel veya çalışma şekline göre etkili hazır egzersiz programları da sunuyor. Değişimleri kaydederek gelişimlerin rakamsal olarak takip edilmesini sağlıyor.

SWORKIT: Evde aletsiz spor yapmak için hazır programlar sunan bir uygulama. Vücudun her bölgesini çalıştıran egzersizleri içeriyor. Hedeflenen çalışma şekli ve süre seçilerek kullanıcıya özel bir çalışma programı sunuyor. Ayrıca süre sayımı da yaparak antrenmana eşlik ediyor.

WATER YOUR BODY: Spor aktivitelerini destekleyen en önemli ayrıntılardan biri de su tüketimidir… Uygulama ile günlük su ihtiyacınızı öğrenebilir ve bu ihtiyaca göre su içebilirsiniz. Şişe veya bardak gibi çeşitli ebatlarda girilebilen tüketim bilgileri mililitre olarak kaydediliyor. Geriye yalnızca kullanıcının kilosunu girmesi kalıyor.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.