Windows Phone Rehberi Nasıl Aktarılır

Windows Phone Rehberi Nasıl Aktarılır

Rehberi aktarma, sosyal medya hesaplarını ’li telefona nasıl aktarılır? Eski akıllı telefonunuzu emekliye ayırıp işletim sistemli bir akıllı telefona geçiş yaptığınızda elbette eski telefonunuzdaki çeşitli içerikleri yeni cihazınıza aktarmak isteyeceksiniz. Eski akıllı telefonunuzdan ’e rehber aktarmak mümkün. Elbette e-posta ve sosyal ağ sitesi hesapları da kolayca aktarılabiliyor. Bu yazımızda SİM karttan ’e rehber aktarmak; iPhone, Blackberry, Android’den ’e rehber aktarmak; sosyal ağ ve e-posta hesaplarını ’e aktarmak gibi konulara değineceğiz.

Windows Phone işletim sistemi SİM kartta depolanan rehber içeriğini kendi bünyesine dahil edebiliyor. Eğer bir Microsoft hesabı sahibiyseniz rehberiniz bu hesabınızı da aktarılacaktır. Öncelikle akıllı telefonunuza SİM kartınızı yerleştirin. Cihazdaki Başlat butonunu kullanın ve “People” a erişin. Birkaç defa “More” seçeneğine dokunun ve “Settings” e girin. “Import SİM contacts” seçeneğini kullanın. Son olarak “Import” butonuna dokunun. Tüm içeriği aktarmak istemiyorsanız öncelikle “Clear” seçeneği ile dilediğiniz kişileri devre dışı bırakabilir ve daha sonra “Import” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Eski akıllı telefonunuzdaki rehberi Windows Phone’e aktarmak için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi Nokia tarafından geliştirilen Transfer my Data (https://www.microsoft.com/tr-tr/store/apps/verilerimi-aktar/9wzdncrfj3dr) uygulamasını kullanarak gerçekleştirilebiliyor. Transfer my Data uygulamasını yukarıdaki bağlantıdan ya da Windows Phone Store üzerinden cihazınıza yükleyin. Windows Phone işletim sistemli akıllı telefonunuzda Bluetooth’u etkinleştirin. Uygulama listesine erişin ve Transfer my Data uygulamasını çalıştırın. Cihazların eşleşmesi için bekleyin. Eski akıllı telefonunuz Windows Phone’li cihazla eşleşebilmek için izin isteyecektir, kabul edin. Rehberinizdeki kişilerin sayısı belirtilecektir, “Start” butonunu kullanarak aktarım işlemini başlatabilirsiniz. Aktarım tamamlandığında Windows Phone’li akıllı telefonunuzda rehberinizi sorunsuzca kullanabileceksiniz.

Akıllı telefonunuzdan Outlook, Google, Microsoft Office 365 e-posta hesaplarınıza ve Facebook, Twitter, Linkedln gibi sosyal ağ sitelerine erişiyor olabilirsiniz. Bu hesapları eski akıllı telefonunuzdan Windows Phone’e kolayca aktarabilirsiniz. Bunun için öncelikle “Settings” e girin ve “Email + accounts” seçeneğine dokunun. “Add an account” seçeneğine dokunun ve listedeki Microsoft Account, Hotmail, Outlook, Google, Yahoo Mail, Microsoft Exchange, Office 365, Facebook, Twitter, Linkedln gibi sosyal ağ ve e-posta hizmetlerinden birisini seçin. E-posta adresinizi ve parolanızı girdikten sonra “Sign İn” seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir