iPhone, iPad’den Çektiğiniz Resimleri Kablosuz Bilgisayara Aktarma

iPhone, iPad’den Çektiğiniz Resimleri Kablosuz Bilgisayara Aktarma

iOS işletim sistemli iPhone, iPad’den bilgisayara kablosuz resim aktarma uygulaması. iPhone veya iPad’den bilgisayara kablosuz fotoğraf aktarma. Normalde telefonunuzu yada tabletinizi kablo ile bilgisayarınıza bağladığınız zaman otomatik iTunus programını kullanarak aktarım yapabiliyoruz. Fakat her zaman yanınızda kablo olmayabilir. Tatilde yada misafirlikte olduğunuz zamanlarda o an fotoğraflarınızı çeker çekmez bilgisayarınıza yada tabletinize aktarmak isteyebilirsiniz. İşte böyle durumlarda ePhoto Transfer Free adlı ücretsiz uygulamayı kullanarak bu işlemi gerçekleştireceğiz.

ePhoto Transfer Free Uygulamasının Özellikleri

iPhone, iPad, iPod Touch, Mac, PC ve hatta Wi-Fi üzerinden iOS dışı mobil cihazlar arasında kolayca fotoğraf aktarımı yapabilirsiniz. Uygulama ücretsiz olarak sunuluyor. İşlemleri yaparken uygulama iTunes kullanmanıza ihtiyaç duymuyor. Fotoğrafları aktarabilmek için Wi-fi ağına ihtiyacımız var. Aktarmak istediğiniz cihazların aynı modeme bağlı olması yeterlidir. Bu şekilde fotoğraf aktarmak kotanızı harcamaz.

ePhoto Transfer Free Nasıl Kullanılır

İlk olarak size aşağıda verdiğimiz linki kullanarak cihazınıza uygulamayı yükleyiniz. Uygulamayı açtığınız anda otomatik olarak size bir ip adresi verilecektir. Resimde de detaylı bir şekilde görebileceğiniz 192.168.2.46 ip adresiniz tarayıcınızın URL adresine yazıyorsunuz. Bu ip adresi değişiklik gösterebilir. Siz ekranda hangi iP adresini görüyorsanız URL’ye onu yazınız.

URL adresine iP adresini girdikten sonra cihazınızda Erişim İzni ekranını göreceksiniz. Allow butonuna dokunun ve fotoğraflarınıza erişim izni verin.

İzin verdikten sonra şöyle bir uyarı ekranı göreceksiniz, burada 192.168.2.197 için önümüzdeki 60 dakika boyunca izin verilecek denmektedir.

Bu sırada tarayıcınızdaki ekran şu şekildedir. Fotoğraflarınıza erişmek için Photos > Camera Roll yolunu izleyiniz. Resimlerin yanındaki Download linkine tıkladığınızda fotoğrafı bilgisayarınıza indirmeye başlarsınız.

Bağlantıyı kesmek için sol üstteki yeşil butona tıklayın ve açılan menüden Stop seçeneğine dokunun. Ekranda No Connections yazısını gördüğünüzde bağlantı kesilmiş olur.

Not: Bu uygulamayı kullanabilmek için cihazınıza Jealberk yapmanıza gerek yok, Jailbreak Apple’ın normalde işlem yapmaya izin vermediği dosyalara erişim izni sağlamak için yapılan bir işlemdir. Yapılması halinde cihazınız garanti dışı kalabiliyor.

ePhoto Transfer Free İndirme Linki
https://itunes.apple.com/us/app/ephoto-transfer-free/id643045457