Kredi Kartı Okuyabilen iPhone

Kredi Kartı Okuyabilen iPhone

Apple’nin ürettiği iPhone marka cep telefonları için aksesuar üreten Mophie adlı şirket geliştirdiği bir cihaz ile iPhone’lara kredi kartı okuyabileceğini duyurdu. Bu sayede alışveriş dünyasında yeni bir kapı açılmış olacak, iphone ile internetten alışveriş sitesine bağlandıktan sonra kredi kartını çekerek ürünü satın almış olacağız bu uygulamanın alanlarını genişleterek hayatımızın bir çok kısmında kullanılması da bekleniyor.

Mobil ödeme sistemlerinde devrim yaratacak bu yenilik sayesinde iPhone’ların bataryalarına eklenecek küçük bir cihaz yardımıyla kredi kartları okunabilecek. iPhone ile bir alışveriş sitesine bağlandıktan sonra kredi kartımızı telefona okutarak satın alma işlemini gerçekleştirebileceğiz.

Geçtiğimiz yıl Twitter’ın kurucu ortaklarından Jack Dorsey de kurduğu yeni bir firma ile benzer bir cihaz üzerinde çalışma yaptıklarını duyurmuştu. Square adlı bu cihazın iPhone ile bağlantısını kulaklık girişinden sağlayacağı da bildirilmişti.
Square kulaklık girişini kullanacak Kredi kartı kullanımını daha kolay daha hızlı ve daha güvenli yapma iddiasındaki bu cihaz pek yakında uygulamada görebileceğiz.