Ücretsiz Kelime Türetme Oyunu Oyna

Ücretsiz Kelime Türetme Oyunu Oyna

iOS, Android ve PC için ücretsiz online kelime türetme oyunu olan Kelimelik adlı oyunu hemen cihazınıza yükleyip oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunun en güzel yanı da arkadaşlarınızla oynayabilmenizdir. Arkadaşınızı listenize ekleyerek yada oyun isteği göndererek kelime haznenizi güçlendirebilir ve yeni kelimeler öğrenebilirsiniz. Oyun diğer kelime oyunlarından biraz daha farklı tasarlanmış belli bir saat aralığında istediğiniz zaman oynayabiliyorsunuz. Vaktiniz oldukça oyuna bakıp kelimenizi yazıp işinize devam edebilirsiniz. Böylece hem işleriniz aksamaz hemde oyun ile bağlantınız kopmaz.

Kelimelik Oyununun Özellikleri

Kelim oyununu kurduğunuzda isterseniz Facebook ile profilinizi hemen alabilirsiniz. Böylece Facebook arkadaşlarınızla da oyun oynayabilirsiniz. Eğer bir Facebook hesabı sahibi değilseniz anonim olarak da kayıt olabiliyorsunuz. Eğer arkadaşlarınızla oynamak istemezseniz rastgele bir kullanıcıyla da oyunu hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Oyun Türkçe dil destekli olduğu için kullanırken ve oynarken hiç zorlanmayacaksınız. Rakiplerinizi yendikçe puan kazanacak ve başarı yüzdeniz artacaktır.
kelimelik_ekran_goruntusu

Kelimelik Oyunu Nasıl Oynanır

Oyunu yükledikten sonra uygulamayı açıyorsunuz. Yeni Oyun butonuna dokunun bir sonraki ekranda Rastgele Oyun, Seri Oyun, Arkadaşlarınla, Kullanıcı Adıyla seçeneklerinden size uygun olanı seçin, bulmaca şeklinde olan oyun ekranı karşınıza çıkıyor. Sistem size toplam 7 tane harf veriyor. Ekranın ortasında yer alan tek yıldızlı kutucuktan geçmek şartı ile bir kelime yazmalısınız. Bunu da harfleri sırası ile sürükle bırak şeklinde yaparak yapıyorsunuz. Daha sonra rakibinizi bekliyorsunuz. Sistem size kullandığınız harflerin yerine yeni harfler verecektir. Daha önce yazdığınız kelimeden yada rakibinizin yazdığı kelimenin harflerinden en az birinden geçmek şartı ile yeni kelimenizi yazıyorsunuz. Harflerin üzerinde birde rakamlar var. Yazdığınız kelimedeki tüm rakamların toplamı kazandığınız puanı oluşturur. Kalan harf sayınız ekranda gösteriliyor. Sıfırladığında, rakibinizin yada sizin taşınız bittiğinde oyunda bitiyor. En çok puanı olan oyunu kazanıyor ve genel hanenize 1 puan olarak yazılıyor.

Kelimelik Oyunu için İpuçları

Kelimelik oyunu arkadaşlarınızla oynayabildiğiniz süper bir kelime türetme oyunudur. Kelime hazneniz belkide arkadaşınızınkinden çok daha iyidir fakat bu oyunda stratejide çok önemlidir. Çünkü oyun alanında H2, H3, K2, K3 simgelerini göreceksiniz. Bunlardan H2 harfin puanını ikiyle çarpar. H3 ise harfin puanını 3 ile çarpar. K2 ise toplam kelimenizin puanını 2 ile çarpar. K3 ise 3 ile çarpar.

Oyunda bir adet 3 tane yıldızın olduğu kutucuk bulunuyor. Bu kutucuğun yeri her oyunda değişiyor. Eğer kelimenizi buradan geçirebilirseniz toplam puanınız katlanır ve Bonus puan kazanırsınız. Bu sayede rakibinize fark atabilirsiniz.

Oyunda ekrana çift tıkladığınızda tüm oyun alanını görebiliyorsunuz. Böyle yaparsanız oyun sırası rakibinizdeyken kelimeleri çok daha iyi türetebilirsiniz. Oyunda alt bölümde yer alan karıştır butonuna dokunarak harflerin yerlerini değiştirin bu sizin daha kolay kelime türetmenize yardımcı olur.

Puanı yüksek kelimeleri H2, H3, K2, K3 kutucuklarına denk getirecek şekilde kelime türetmeye özen gösterin. Bunun yanı sıra rakibinizin kelimelerini uzatabilir yada yan yana yazmaya çalışın, Bu size ekstra kelime haliyle ekstra puan anlamına geliyor.

Kelimelik Oyunu Uygulaması İndirme Linki
http://he2apps.com/kelimelik.html