Büyük Boyutlu Dosya ve Klasörler İçin Tarama Yapma

Büyük Boyutlu Dosya ve Klasörler İçin Tarama Yapma

Klasörlerin diskte kapladığı alanları tespit etme, Sabit diskinizde yer kalmadıysa bu uygulamayı kullanarak diskinizde yer kaplayan klasörleri hızlı bir şekilde bulan ve temizleyen ücretsiz yazılımdır. Hemen hepimiz büyük boyutlu fotoğraf ve video arşivlerimizi bilgisayarlarımızda veya harici sabit disklerde saklıyoruz. Bu dosyalar aslında bilgisayarlarımızın performansını Windows dağınıklıkları, yazılımlardan arta kalanlar ve Kayıt Defteri girdilerine kıyasla kayda değer olmayacak şekilde etkiliyor. Yine de sabit diskinize yeni dosyalar kopyalamaya veya programlar yüklemeye ihtiyaç duyduğunuzda yetersiz depolama alanı sorunuyla karşılaşma ihtimali bulunuyor.

TreeSize Free –

TreeSize Free (http://www.jam-software.com/treesize_free/) adlı kuruluma ihtiyaç duymayan ücretsiz program Windows XP ve sonraki Windows sürümlerinde kullanılabilen; sisteminizde yer alan tüm dosya ve klasörleri görebilmenize olanak tanıyan harika bir çözüm ortağıdır.

Arayüzde herhangi bir dosya veya klasörün özelliklerini görmek veya dosyayı silmek isterseniz tıpkı Windows Explorer’da olduğu gibi sağ tuş menüsünü açabilirsiniz. TreeSize aynı zamanda dosya ve klasörlerin sağ tık menüsüne “TREE SIZE” adında bir seçenek ekliyor, buna tıkladığınızda ilgili klasörün boyutunu ve ne kadar dosya içerdiğini görebiliyorsunuz.

Mavi renkli “Download” butonuna tıklayın, ardından açılır menüye erişin ve ikinci seçeneği (TreeSizeFree.zip) bulun. “Download for Europe” a tıklayın, “Download” butonunu kullanın, EXE dosyasını ZIP arşivinden çıkarın ve çift tıklayarak çalıştırın. Program penceresinde “Scan” butonuna tıklayın ve çöp dosyalar için tarama yapacağınız sürücüyü seçin. Bu genellikle “Local Disk (C:)” olacaktır, ancak dilerseniz harici sabit diskleri de seçebileceğinizi hatırlatalım.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yasemin Dilan:Faydalı programlar, teşekkürler. usb virüs temizle...
  • melda taptık:blogcu.com da şifremi ve kullanıcı adımı hatırlamı...
  • Hero_emiya:Ben notebookumu açıp temizledim fakat temizleme so...
  • toygar:kapatılan face hesaplarını açan varsa benimle ilet...
  • tolga:1 saatir arıyorum yok regeditten oraya gir buraya ...
  • Emir:Çok teşekkürler...
  • Ayşenur:hiç bir işime yaramadı youtube bu sekilde değilki ...
  • Servet:Merhaba; Ben sam broadcaster pro kullanıcısıyım ...