Büyük Boyutlu Dosya ve Klasörler İçin Tarama Yapma

Büyük Boyutlu Dosya ve Klasörler İçin Tarama Yapma

Klasörlerin diskte kapladığı alanları tespit etme, Sabit diskinizde yer kalmadıysa bu uygulamayı kullanarak diskinizde yer kaplayan klasörleri hızlı bir şekilde bulan ve temizleyen ücretsiz yazılımdır. Hemen hepimiz büyük boyutlu fotoğraf ve video arşivlerimizi bilgisayarlarımızda veya harici sabit disklerde saklıyoruz. Bu dosyalar aslında bilgisayarlarımızın performansını Windows dağınıklıkları, yazılımlardan arta kalanlar ve Kayıt Defteri girdilerine kıyasla kayda değer olmayacak şekilde etkiliyor. Yine de sabit diskinize yeni dosyalar kopyalamaya veya programlar yüklemeye ihtiyaç duyduğunuzda yetersiz depolama alanı sorunuyla karşılaşma ihtimali bulunuyor.

TreeSize Free –

TreeSize Free (http://www.jam-software.com/treesize_free/) adlı kuruluma ihtiyaç duymayan ücretsiz program Windows XP ve sonraki Windows sürümlerinde kullanılabilen; sisteminizde yer alan tüm dosya ve klasörleri görebilmenize olanak tanıyan harika bir çözüm ortağıdır.

Arayüzde herhangi bir dosya veya klasörün özelliklerini görmek veya dosyayı silmek isterseniz tıpkı Windows Explorer’da olduğu gibi sağ tuş menüsünü açabilirsiniz. TreeSize aynı zamanda dosya ve klasörlerin sağ tık menüsüne “TREE SIZE” adında bir seçenek ekliyor, buna tıkladığınızda ilgili klasörün boyutunu ve ne kadar dosya içerdiğini görebiliyorsunuz.

Mavi renkli “Download” butonuna tıklayın, ardından açılır menüye erişin ve ikinci seçeneği (TreeSizeFree.zip) bulun. “Download for Europe” a tıklayın, “Download” butonunu kullanın, EXE dosyasını ZIP arşivinden çıkarın ve çift tıklayarak çalıştırın. Program penceresinde “Scan” butonuna tıklayın ve çöp dosyalar için tarama yapacağınız sürücüyü seçin. Bu genellikle “Local Disk (C:)” olacaktır, ancak dilerseniz harici sabit diskleri de seçebileceğinizi hatırlatalım.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Zehra:Merhabalar benim telefonum format oldu YouTube kan...
  • Muhammed polat:Sizde varmı bu fotoğraf makineden almak istiyorum...
  • Muhammed polat:Nereden aldınız acaba bilgi verebilir misiniz yada...
  • Nurcan:Hesabimi sildim şimdi geri alamıyorum...
  • Mahmut KüRDÜ:Hesabımın tekrar açılmasını rica ediyorum lütfen ç...
  • efe:bazı filmleri otomatik almıyor. diyelim 300 filmin...