Tablet Ekran Görüntüsünü Programsız Windows Ekranına Yansıtma

Tablet Ekran Görüntüsünü Programsız Windows Ekranına Yansıtma

Başta oyun severler olmak üzere pek çok kişinin uğraştığı sorunlardan biride tablet ekranını Windows işletim sistemli bilgisayara yansıtmaktır. Bunun için pek çok ücretli program olsa da Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarda bu işlemi nasıl basit bir şekilde yapabileceğinizi anlatacağız. Bunun için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız.

İlk olarak Windows 10 yüklü bilgisayarınızda Bağlan programını çalıştırıyorsunuz. Bunun için arama bölümüne Bağlan yazabilirsiniz. Program açıldıktan sonra karşınıza bilgisayarınızın adı çıkacaktır. Örneğin bizim bilgisayarımızın adı DİJİTALTEKNOLOJİ.NET

Bilgsiayarımızı ayarladıktan sonra şimdi sıra tablet bilgisayarı ayarlamaya geldi. Bunun için yapmanız gereken ise tabletinizde Smart View aktif hale getirmek, bunun için üst bölümden Smart View’i aktif edebilirsiniz. Eğer cihazınızda Smart View yok ise Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Smart View aktif olduktan sonra cihaz aramaya başlar ve bilgisayarınız ekranda göründüğünde eğer farklı bir cihaz daha yoksa anında eşleşme olur. Eğer birden fazla cihaz var ise hangisi ile eşleşeceğini size sorar.

Bu sırada bilgisayar ekranınızda şu şekilde bir görüntü olacaktır.

Eşleşme sadece 10-15sn içersinde gerçekleşiyor. Görüntü hızı oldukça iyi en azından hiçbir uygulama yada programa ücret ödemeden ekran görüntünüzü bilgisayara yansıtabiliyorsunuz.

Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. YUSUF dedi ki:

  merhaba
  bilgisayarlarımda(1 masaüstü, bir de dell inspiron 1525 laptopum var) lisanslı win10 pro yüklü, ama miracast yok.
  ne denediysem ekleyemedim de. ben öğretmenim ve bunu sağlamayı çok istiyorum. acaba miracast eklemeyi sağlayamadım mı, yoksa sistemimin donanımsal imkanları buna uygun mu değil?
  Zaman bulur da yardımcı olursanız, çok memnun olurum.
  Sağlıklı günler.

  • admin dedi ki:

   merhaba, dell inspiron 1525 laptopta widi desteği yok bu sistemi kullanabilmek için harici bir cihaz almanız gerekiyor.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.