Web Tasarımı İle İlgili Temel Bilgiler

Web Tasarımı İle İlgili Temel Bilgiler

Bu bölümde sizlere ile ilgili Temel Bilgileri vereceğiz. Başlangıç yapanlar için Web tasarımından bahsedeceğiz , , , , () Gibi web tasarım dillerini anlatacağız.

web tasarımı

Web Tasarımı ()

  Web sitenizin içeriğini yazmayı, resim, video, flash gibi öğeleri düzenleyip yerleştirilmesinden sayfaların programlanmasına kadar devam eden bir süreçtir. Web sitenizin görsel öğeleriyle ilgilenen kişilere web tasarımcı, programlamasıyla ve sistemiyle ilgilenen kişilere de web programcısı denir.

HTML ()

  HTML (HyperText Markup Language) nin Türkçe karşılığı Hareketli Metin İşaretleme Dili’dir. Browserlarla görebileceğimiz, internet dokümanları oluşturmaya, metin veya verileri biçimlendirmeye yarayan komutlar dizisidir. HTML öğrenilmesi kolay ve oldukça basit bir dildir. HTML hostingler yüksek maliyet gerektirmediği için fiyatları oldukça uygundur.

ASP ()

  Active Server Pages, daha çok bilinen ve kullanılan adıyla ASP, Microsoft’un hayatımıza kazandırdığı ve sunucu-taraflı script’e çözüm üretmek için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Windows Hosting

  ASP programlama dili ile beraber Access veya SQL veritabanı kullanımını destekleyen web hosting türüdür. ASP, içinde bir çok programlama dili kullanmanızı sağlayarak aklınıza gelebilecek etkileşimli ve dinamik her türlü uygulamayı yazıp Windows hosting’lerde yayınlamanıza olanak verir.

PHP

  Platformdan bağımsız (Windows, Linux, Etc.) çalışabilen sunucu taraflı, Html gömülü betik dilidir. Perl, C/C++ tipinde script dilidir. Bu dillere aşina olanlar ve herhangi bir programlama dilini bilenler PHP yi fazla vakit kaybetmeden öğrenebilirler. Linux, Apache, MySQL platformlarında yaygın olarak kullanılır. Unix Hosting paketlerinde PHP desteği bulunmaktadır.

Unix Hosting (Linux Hosting)

  Dreamweaver, Frontpage, Php, Mysql, Cgi ve Perl gibi uygulamaları destekleyen web hosting türüdür. Unix hosting, Php ile not defterinden alışveriş sitesine kadar birçok uygulama yapıp kullanmamıza olanak sağlar. Php ücretsiz ve gelişmeye açık bir dildir. Unix hosting uzun geçmişi, yüksek performansı, güvenirliliği ve ekonomik olmasıyla her geçen gün kullanıcı sayısını

1- Web sitesi hazırlamak için terimler sözlüğü, anlamadığınız karmaşık terim kalmasın.

2- Domain Nedir? Dikkat emeniz gerekenler ve püf noktalar nelerdir?

3- Hosting nedir? Dikkat emeniz gerekenler ve püf noktalar nelerdir?

4- Lunix Hosting mi Windows Hosting mi Seçmeliyim?

5- FTP Nedir? Nasıl Kullanılır?

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

 1. Anonim dedi ki:

  XHTML: You can use these tags:

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • uğur:ben nasıl yapılacağını anlayamadım. bu sorunu hall...
 • fatma aslan:selam hesabımı dondurmuştum fakat şimdi açamıyoıru...
 • Orçun:Bahadır arkadaşımız haklı. El terminalleri okumuyo...
 • Silver:Zaten hayatimizda tonlarca sifre var b.k var gibi ...
 • Anonim:Android mi Sürümü kaç...
 • Osman:Bu bilgiyi arıyordum. 5 blogumu da diğer maile dev...
 • Gözde:Lütfen yardımcı olun gozde.2811@hotmail .com bu ad...
 • Gzde:Bana ulaşabilir misiniz? Lütfen silinen facemi tek...
 • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir