Android ve iOS için En İyi Mobil Tarayıcı Hangisi

Android ve iOS için En İyi Mobil Tarayıcı Hangisi

En hızlı mobil tarayıcı, en güvenilir internet tarayıcısı hangisi? Akıllı cep telefonu kullanım oranı arttı ve giderek daha çok yaygınlaşıyor. Haliyle mobil tarayıcılarda önem kazandı. Yaygın olarak kullanılan Chrome, Mozilla, Dolphin, Opera, ve Safari en fazla kullanılan tarayıcılardır. Bu makalemizde de en çok kullanılan İnternet tarayıcılarını masaya yatıracağız. Kimi tarayıcı hız vaat ederken kimisi yüksek güvenlik, güncellemeler ve uyumluluk vaadinde bulunuyor. Kullanıcıların çok büyük çoğunluğu hızlı açılan ve arama sonuçlarını anında yansıtan bir tarayıcı istiyor. Diğer özellikler ekstra olarak düşünülebilir. Ancak bunda kullandığınız cihazın teknik özellikleri ve Android sürümünüzle de alakası var. O yüzden sırayla denemenizi öneririz.

Google Chrome

İnternet tarayıcısı Google Chrome’nin masaüstü bilgisayardaki hakimiyeti mobil alanda da sürüyor. Chrome Tarayıcısı Cihazlar Arasında Senkronizasyon, Veri Tasarrufu, Daha Hızlı Göz Atma, Sesli Arama. Çeviri, Gizli mod seçeneği vaat ediyor. Web’de hızlı gezinme kaldığınız yerden devam etme gibi hayati öneme sahip özellikler sunuyor. Adres çubuğu kısmı Chrome’da yatay şekilde ve diğer detaylar açılmak istendiğinde aşağı doğru açılıyor. Aynı zamanda omnibox akıllı kutu özelliğiyle Google aramalarının 15’e kadar olan geçmişini size sunabiliyor. Chrome aynı zamanda tek tuşla bookmark etiketleme özelliğine de sahip. Chrome kendi uygulama mağazası ve sürekle güncelleme alan yapısıyla diğerlerinden ayrılıyor. Ayrıca local ve tek kendisinde olan uygulamalarda ayrışıyor. Ek olarak Google’ın kendisini bir işletim sistemi sayarsak Chrome, Google’ın hesaplarıyla çok iyi senkronize çalışıyor.

Dolphin Browser

Dolphin internet tarayıcısının en büyük vadi hızdır. Kendi zevkinize göre tasarlayacağınız bir ana ekrana sahip olan tarayıcıda ses ve hareketlerle kontrol imkanına sahip olabilirsiniz. Yüksek hızlı servisiyle Dolphin, internette dolaşmak için size en hızlı platformu sağlıyor. Tek dokunuşla paylaşım, sekmeli tarayıcı, zengin eklenti seçenekleri, uygulama marketi, aygıtlar arası dosya transferi, Wifi ağınızdaki arkadaşlarınızla hızlı paylaşım yapabilmek gibi özellikler sunuyor. Eğer bir tarayıcı arıyorsanız Android Markette oldukça popüler olan internet tarayıcısı Dolphin’i mutlaka denemelisiniz.

Mozilla Firefox

Firefox masaüstü bilgisayarlarda zamanında adeta devrim yapmayı başaran bir tarayıcıdır. Eklentiler ile zenginleştirilebilir sistemi ilk Mozilla Firefox getirmiştir. Ayarlar ve diğer özelliklere neredeyse tek tuşla ulaşmak mümkün. Firefox yaklaşık 6 haftada bir güncelleme sunuyor. Ayrıca uygulama geliştiriciler tarafında bir çok detay yeniden yapılandırılabiliyor. Ancak bir çok eski Firefox kullanıcısı yalnızca Firefox’ta bulunan uygulamalardan dolayı ayrılamıyor. Dahili PDF görüntüleyici çok iyi ayrıca uygulama Apple Retina ekranları destekliyor ve çoklu ekranları da keza destekliyor. Yine Firefox kişiselleştirmeye en çok
olanak tanıyan tarayıcıdır. akıllıca arayın ve hedefinize daha hızlı ulaşma, izlenme koruması, Firefox’u cihazlarınız arasında eşitleme, görsel sekmeler, sitelere hızlı erişim, hızlı paylaşım gibi özellikler sunuyor.

Opera

Opera PC’de olduğu gibi mobil platformdaki yerini de aldı. Çok fazla tercih edilmese de iyi bir alternatiftir. Akıllı haber bildirimi, reklamları engelleme, video sıkıştırma, veriden tasarruf etme özelliği, gizliliğinizi koruyarak gezinme gibi temel özellikler sunuyor. Opera İnternet tarayıcısı hibrid adres çubuğuna sahip. Hızlı arama özelliği ve dokunmatik ekran optimizesi öne çıkan özellikleri sayesinde kullanım kolaylığının yanı sıra eklenti tarafında bir çok ücretsiz uygulama bulunuyor.

Safari

Safari iOS işletim sistemli cihazlarda default tarayıcı olarak geliyor. Safari’nin adres çubuğu diğer rakiplerinde olduğu gibi hibrid özelliğe sahip. Gelen son güncellemeyle paylaş ikonu, sağ üstteki arama çubuğuna eklendi. Aramalarınızı aynı zamanda sosyal medyada hızlıca paylaşabiliyorsunuz. hızlı performans, şık ve basit arayüz, kolay kullanım, sık kullanılanlar, pop-up bloklama, içerik arama, sekmeli gezinti, entegre RSS desteği, otomatik form doldurma, yeniden boyutlandırılabilir metin boşlukları, gizli ve özel gezinti gibi birçok özellik ve gelişmiş güvenlik gibi vaatlerde bulunuyor.