Yeni ölüm makineleri

Yeni ölüm makineleri

Ölüm makineleri arasında küçük ama görünmeyen robotlar, insansız hava kuvvetleri filosu ve kamuflajlı tanklar var. Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var buda onlardan biri olsa gerek ülkelerin yıllık gelirlerinin çok büyük bir bölümünü eğitim, sağlık gibi harcamalar yerine son teknoloji ürünü ölüm makinelerine yatırıyor.

null

İngiliz Savunma Bakanlığı’nın tanıttığı silahları gelecekte sadece çok deneyimli profesyonel askerler kullanacak. Bildiğimiz anlamda bir ordu olmayacak bu insansız ölüm makineleri diyebiliriz.

İnsansız uçaklar bir komutla havalanacak ve yeryüzündeki hedefini bombalayıp geri dönecek. Şehirleri robot askerler işgal edecek ve güvenliği onlar sağlayacak. Robotlar ayrıca lojistik destek sağlayacak, yaralıların hastanelere taşınmasına yardımcı olacaklar.

Geleceğin ölüm makineleri arasında küçük ama görünmeyen robotlar, insansız hava kuvvetleri filosu ve kamuflajlı tanklar olacak.

Geleceğin orduları tasarlanırken bir şehrin işgal edilmesi sadece birkaç gün sürecek. Hızla artan düşmanlık ve terörizmin etkisiyle savunma sanayine artan yatırımlar, sanayilerinde bu denli teknolojik savaş aletleri üretimine hız vermişlerdir.

Yorumlar

Yorum (3 Yorum)

  1. murat dedi ki:

    süper ama tehlikeli ileride bu robotlar insan gibi düşünecek bağımsız hareket etmeleri halinde olacakları düşünemiyorum ama olacana inanıyorum işte ozaman insan oğlunun sonu demek nasıl birzamanlar dinazorlar vardı yok oldular insan oğlu hüküm sürüyor zamanı gelecek makinalar hüküm sürecek saygılar

  2. yavuz aydın dedi ki:

    özellikle dağlık arazilerde uçakların ve helikopterlerin etkili olamadığını düşünüyorum, çünkü zırh sorunları var. top ve tanklar zaten çaresiz. karada şu ankinden çok daha yüksek hareket kabiliyeti olan en az tanklar kadar zırhlandırılmış bir araç geliştirilmeli.

  3. yavuz aydın dedi ki:

    insansız savaş teknolojileri birer katliam aracı. kesinlikle gerekli fakat asıl saldırı araçları insan destek araçları olmalı. askerliğimi yaptığım dönemde aslında savaş techizatının askerleri ne kadar zorladığını gördüm. bunun üzerinde çalışmalar yapmak isterdim. ben makine tasarımcısıyım, benimle bu konularda görüşmek isteyen olursa sevinirim

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.