Evde Elektrik Üretme Sistemleri ve Maliyetleri

Evde Elektrik Üretme Sistemleri ve Maliyetleri

Evde elektrik nasıl üretilir ne kadara mal olur. Evde ne kadar elektrik üretilebilir. Evde elektrik üretmenin avantajları nelerdir? Evde elektrik üreterek büyük bir tasarruf yapmak elinizde, yenilenebilir enerji kaynağı uygulamaları son zamanlarda popülaritesini artırmış durumda, 500 kilovata (kW) kadar elektrik üretim tesislerinin kurulması için lisans işlemleri yapmadan yatırım yapılabilmenin önünü açıldı. Bununla birlikte pek çok kişi kendi elektriğini kendi üretmek için araştırmalara başladı.

Lisanssız Elektrik Üretim Başvuru Şartları Nelerdir

Lisansız olarak elektrik üretmek isteyen vatandaşlar 250 lira karşılığında başvuruda bulunması gerekiyor. Başvuru kabul edildikten sonra üretim tesisi kurabiliyorsunuz. Eğer istenirse üretim tesislerinin ürettiği elektrik dağıtım sistemine bağlanıyor ve fazla üretilen elektriği satabiliyorsunuz. Abonelerden istenen şartlardan biride üretim ve tüketim tesislerinin aynı dağıtım bölgesinde olması isteniyor.

Elektrik Üretme Sistemleri Nelerdir

Evde elektrik üretmek çevre kirliliği yapmaması nedeni ile de oldukça gözde bir sistem, evde elektrik üretimi sistemleri arasında en popüler olanı güneş enerjisi sistemleri ve rüzgar türbinleri sistemleridir. Deniz kıyısında bulunan evlerde dalga enerjisiyle de elektrik üretimi yapılmaktadır fakat bu sistem pek popüler değildir. Yine benzer bir sistem olan nehir kenarlarına kurulan sistemler oldukça popüler sistemlerdendir.

Evde Elektrik Üretmenin Maliyeti Nedir

Güneş Pili ile elektrik üreten bir şirketin verdiği fiyatlara göre bir evin ortalama ihtiyacı olan günlük elektrik üretimi 3 kilovatsaattir. Sistem evinizin çatısına kuruluyor ve KDV dahil 4 bin 700 Euro’ya kuruyor. Güneş panellerinin ömrü 25 yılken sistem kendisini 15 yılda amorti ediyor.

Ülkemizde elektrik büyük oranda doğalgazdan üretiliyor. Bu nedenle petrol ve petrol ürünlerine zam geldiğinde otomatik olarak elektriğe de zam geliyor. Evde yüksek oranda elektrik tüketen ve işletme sahipleri için iyi bir alternatif olacaktır.

DijitalTeknoloji.Net

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (Yorum Yok)

  1. Ali Burhan Öngeli dedi ki:

    Kardeşim , Ev de Günlük Ortalama Ay lık 150 TL kullansam , Yıl lık 1.800 TL oluyor , 10 Yıl dada 18.000 TL , 20 Yıl dada 36.000 TL , 4.700 Euro X 8.640 = 40.608 TL ediyor , Yani 15 yılda Ana parayı kurtaracağını söylenen sistem Ancak 22 yıl da kendini Amorti ediyor , Geriye kalan 3 yıl içinde değmez , Yani bir cazibesi yok , Hiç te Gereğide yok , Eski sistemden Devaamm .

  2. Ali Burhan Öngeli dedi ki:

    4.700 Euro 40.000 TL yapıyor , Kim Nasıl Kursun Bunu , Ayrıca zaten 15 yıl da verdiğimiz Elektrik parası 40.000 TL tutmaz zaten , Ortalama 150 TL den Yıl lık 1.800 TL , 22 yılda da Toplam Günlük 150 TL den 41.000 TL yapıyor , Hesap Ortada , Sizinle Uğraşmaya hiç gerek kalmıyor , Yani Cazibesi yok .

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.