5:56 am - 27 Mayıs 2016, Cuma

Teknolojinin Yararları Nelerdir

Teknolojinin Yararları Nelerdir

Teknoloji doğru kullanıldığında insanlığa büyük faydaları dokunmaktadır. Sürekli gelişen teknoloji insanların yaşam tarzını değiştirmekle kalmayıp hayatını kolaylaştırmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile insanların hayatı daha az enerji harcayarak geçmekte çünkü teknoloji insana hizmet için sürekli gelişmekte ve insanların artık oturduğu yerden her işini halledebileceği, sadece birkaç tuşla her işini halledebildiği hale geldi. Teknolojinin yararları nelerdir şimdi maddeler halinde sıralayalım:

Teknolojinin en önemli gelişimi tarım alanında diyebiliriz hızla artan dünya nüfusunu doyurabilmek için geliştirilmiş tarım aletleri sayesinde insan gücünün yapabileceğinin katlarca fazlasını yaparak önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Teknoloji iletişim sayesinde dünyanın herhangi bir noktasındaki bir kişiye anında ulaşabilir istediğiniz veriyi gönderebilirsiniz.

Teknoloji sayesinden insanlar daha kolay bir yaşama imkanına sahip örnek verecek olursak evlerde kullanılan çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gibi teknolojik ürünleri işleri kolayca yapmamıza yarar.

Teknoloji, tıp alanında insanların hastalıklarından tutundan tedavi edilmesine ilaç üretimine kadar tıp’ın tüm alanlarında kullanılmakta, öyle ki gelecekte doktorlara ihtiyaç kalmayacağı insanların tüm hastalıklarının teşhisini ve tedavisini makineler tarafından yapılacağı düşünülmekte.

Teknoloji, eğitim alanında bilgisayarda interaktif kurslar ve sınavlar, episkop, projeksiyon makinesi ve televizyon gibi ürünler yardımıyla eğitimin artık önemli bir parçası haline geldi.

Teknolojinin bir diğer önemli alanı da güvenlik, güvenlik kamera sistemleri, hırsız alarm sistemleri, dijital imzalar gibi insanların can ve mal güvenliğini sağlanmaktadır.

Teknoloji, internet, gazete, televizyon, radyo gibi iletişim aletleri sayesinde daha fazla insana ulaşabilmeyi sağlamaktadır.

Teknoloji, ulaşım alanında ilerledikçe insanlar daha uzak yerlere daha kısa zamanda varmaktadır. Teknoloji sayesinde gelişen otomobil, otobüs, tren, uçak gibi ulaşım taşıtları hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır.

"Teknolojinin Yararları Nelerdir" Başlıklı Konu İçin 13 Yorum Yapıldı.

 1. isminiz... diyor ki:

  İşime baya yaradi cok guzel

 2. isminiz... diyor ki:

  Münazara için iyi oldu

  • Sumeyra diyor ki:

   Sagolun
   ☺❤☁☁☀☀❄❄⛄✏✏✅✅✔✔✔✔❇✳✴⭐⬛⬜◼◻◾⃣◾➡↘↖↙↗⤴⤵↔↕◀▶⏩⏪⏫⏬♿♿♥♈♈⊙﹏⊙

 3. Tuana çöl diyor ki:

  İnsallah 100 alirim cok guzel bir yazi yaa:-) :-) :-)

 4. nurullah diyor ki:

  hEP AYNI ŞEYLER KOPYA YANİ . ADAM GİBİ SİTE AÇIN .

 5. isimsiz diyor ki:

  siteniz çok güzel, ama daha orjinal fikirler olsaymış çok daha güzel olacakmış.Yinede siteniz güzel bana çok yardımı dokundu.

 6. Emir diyor ki:

  çok güzel bir sayfa

 7. hilal diyor ki:

  Bence başlıklar güzel yazılmalıydı.Ama sayfa tamamen olarak harika ve çok bilgili bir sayfaymış
  :) :D

 8. ceren diyor ki:

  Supppeeer

  • karşı gelen but iyi kalpli diyor ki:

   tamam güzel ama her yerde aynı şey yazıyor değişik şeyler bulup daha çok şeyler yazamıyoruz bu siteler hep kopya çekiyor yada başkaları bu siteden kopya çekiyor ve kötü oluyor yanlış anlama ama söylediğim doğru

 9. Ayça diyor ki:

  harika

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner