İnce Ayar Yapabileceğiniz ve Mutlaka Bulunması Gereken Programlar

İnce Ayar Yapabileceğiniz ve Mutlaka Bulunması Gereken Programlar

CCleaner, 7-Zip, Foxit reader, Turing sözlük, Flashget ve CDBurnerXP ile Windows’unuzun eksik yönlerini kapatmış olacaksınız. Üstelik dijitalteknoloji.Net olarak sizlere tamamen ücretsiz olan yazımları seçmekteyiz böylece pahalı yazılımların yaptığı işlemleri hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz.


CCleaner

CCleaner ile bilgisayarınız daha hızlı çalışacaktır, çünkü PC’nizin seçilen bölümlerini inceler ve tarayıcı çerezleri veya kullanılmayan programlar gibi gereksiz dosyaları siler.

Program ayarlarında her başlangıçta temizlenmesini istediğiniz dizinleri seçebiliyorsunuz. CCleaner her önyükleme sırasında otomatik komple temizleme gibi farklı ayarlama imkânları da sunuyor.

Download: CCleaner

 

7-Zip

Söz konusu arşivleme ve ayıklama olduğunda 7-Zip sadece en iyi çözümlerden biri olmakla kalmıyor aynı zamanda tamamen ücretsiz.

Araç internette kullanılan önemli formatların tümünü destekliyor: ZIP, RAR, GZIP, BZIP2, TAR, CAB, ISO, ARJ, RPM ve DEB. Fakat en yüksek sıkıştırma oranına kendine has 7z formatında ulaşıyor. 7z formatı ile kendi kendine açılan arşivler dâhi oluşturabiliyorsunuz.

Araç Windows Explorer içerik menüsüne entegre olabiliyor. Grafiksel kullanıcı arabiriminin yanında 7-Zip’in güçlü bir komut-satırı-sürümü de var.

Download: 7-Zip

 

TURİNG

Turing programı şu an için basit cümleleri çevirmekle birlikte, program halen geliştirme aşamasındadır. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için pratik kolaylıklar getirmekte ve özellikle internet gibi ortamlarda kullanmak için de çeşitli fonksiyonları da vardır. Programımızın en önemli avantajı tam sürümü ücretsizdir. Kurulum gerektirmez .Program Zip dosyasını açıp çalıştırabilirsiniz.

Turing Temel Özellikleri:
– İnternet kullanırken çeviri yapabilme.
– Sesli çeviri.
– Hazır hikaye çevirimi.
– Sözlük veritabanını genişletme.
– Basit cümleli ingilizce, türkçe dökümanları çevirebilme

Download: Turing

 

Flashget

FlashGet programı internetin Türkiye’de yaygınlaşmaya başladığı yıllarda dosya indirmeyle eşdeğer olarak anılırdı. 56Kb modem eziyetini bizler için biraz hafifletirdi. O yıllardan bu yıllara çok şeyler değişti, FlashGet adware(reklam destekli) hale dönüştü, bağlantı hızlarımız arttı, yeni programlar çıktı vs vs.. Fakat Flashget kalitesi bozulmadı ve artık Flashget tamamıyla ücretsiz ve adware(reklam destekli) halinden kurtulmuş ve artık hem emule hem de bittorent ağlarına destek veriyor.

Download: Flashget

 

CDBurnerXP

Ev kullanımı için Nero gibi pahalı medya yazım paketlerinin yerine CDBurnerXP gibi ücretsiz alternatifler tamamen yeterli olacaktır. Yazılım veri CD/DVD’leri oluşturabiliyor, Blu-ray ve HD-DVD’lerin yanında tüm önemli ses biçimleriyle başa çıkabiliyor.

CD derlemeleri ISO imajı olarak sabit diske kaydedilebiliyor ve sonrasında tekrar CDBurnerXP ile boş medyalara yazılabiliyor.

Önyüklemeli (bootable) CD/DVD hazırlama, kapak baskısı ve yazılan medyaları kopya işlemi sonrasında otomatikman denetleme gibi özellikler CDBurnerXP’yi ücretsiz Nero-katili haline getiriyor.

Download: CDBurnerXP

 

Windows Başlangıç Programları

Güvenlik Virüs ve solucanlara karşı Ücretsiz Programlar

Multimedya Programlar

Office Büro için Ücretsiz Yazılımlar

Fotoğraflar ve Resimler İçin Ücretsiz Programlar