Multimedya Programlar

Multimedya Programlar

Microsoft, Windows Media Player ile güçlü bir yazılım sunuyor, fakat internet akışlarını ve videoları sorunsuz bir şekilde oynatmak için alternatif bir yazılıma ihtiyacınız var. Codec paketiyle tüm ses ve videoları açabileceksiniz. Bilgisayarınızda olmazsa olmaz multimedyaları bir araya getirdik..

VLC media player

null

“VLC media player” istisnasız tüm bilgisayarlarda bulunması gereken bir yazılımdır; arada sırada video dosyası oynatan biri olsanız dahi. Açık kaynak kodlu program tüm önemli formatlarla başa çıkabiliyor. Örneğin DVD, VCD, MPEG ve DivX’leri oynatmakta hiçbir sıkıntı geçmiyor. Aynı zamanda oynatıcı akışkan MPEG ve DivX dosyalarını da destekliyor ve böylece videolar daha indirme aşamasında oynatılabiliyor.

Yazılımın en yeni sürümü taze bir görünüm sunuyor ama bunun ötesinde yeni fonksiyonlar da mevcut. Bir şarkının veya videonun sesinin kısık çıkma ihtimaline karşı ses düzeyi sanal olarak yüzde 200 oranında arttırılabiliyor. Ayrıca eğer isterseniz VLC sizin için albüm kapağı araması da yapıyor.

Bir diğer yenilik ise çalma listesi fonksiyonu: Sabit diskinizden ardı sıra filmler oynatabiliyorsunuz. Özellikle bir klibi birden çok parça halinde indirdiyseniz veya birçok kısa süreli video seyretmek istiyorsanız bu fonksiyon çok pratik oluyor.

Download: VLC media player

Zattoo

TV severler için olmazsa-olmaz bir yazılım olan Zattoo ile Peer-to-Peer (P2P) mantığıyla internet üzerinden televizyon seyretmenizi sağlıyor. Canlı-akış desteği de programın bir diğer güzelliği oluyor.

Zattoo ile 50’nin üzerinde Avrupa kanalı izlenebiliyor. Örneğin DSF, Tele 5, CNN, MTV, VIVA ve Comedy Central. Bunlarla beraber büyük radyo istasyonları da dinlenebiliyor.

Geniş kanal listesi sadece ilgi çekici TV ve radyo kanallarını gösterecek şekilde kişiselleştirilebiliyor. Bütünleşik EPG bir sonraki haftaya ait TV programları hakkında bilgi veriyor. Sanal program yöneticisi eğer varsa tekil kanallar hakkında detaylı bilgiler de gösteriyor.

Download: Zattoo

 

Adobe Flash Player


İnternetin keyfini tamamen sürmek istiyorsanız “Adobe Flash Player” bilgisayarınızda kurulu olmalı. Ancak bu ücretsiz araç kurulduktan sonra tarayıcınızda her türlü Flash-animasyonu gösterilebiliyor.

Ses / video akışı, Flash animasyon veya minik tarayıcı oyunları: Hiçbir web sitesi bu interaktif içerikler olmadan iş görmüyor. Bu sebeple sisteminizde bu eklentinin en güncel sürümünün sürekli bulunması gerek.

Download: Adobe Flash Player

 

JAVA

Java yazılımı online oyun oynamanızı, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla sohbet etmenizi, konut kredinizin faizini hesaplamanızı, resimleri üç boyutlu olarak görüntülemenizi ve daha pek çok şey yapmanızı sağlar. Ayrıca, şirketlerin bilgi işlem sistemlerinin temeli olan intranet uygulamalarının ve diğer e-iş çözümlerinin de ayrılmaz bir parçasıdır.

Download: Java

 

K-Lite Codec Pack

Bu çözücü paketi sayesinde tüm görüntü ve ses dosyalarınızı açabilir, donanımlarınızın desteklediği tüm özellikleri de sonuna kadar kullanabilirsiniz. Böylece Divx filmleriniz, DVD, VCD ve SVCD’leriniz ile tüm biçimlerdeki ses dosyalarınız daha güzel, net, hızlı ve sorunsuz bir biçimde oynatılacaktır.

Download: K-Lite Codec Pack

 

Windows Başlangıç Programları

Güvenlik Virüs ve solucanlara karşı Ücretsiz Programlar

İnce Ayar Yapabileceğiniz ve Mutlaka Bulunması Gereken Programlar

Office Büro için Ücretsiz Yazılımlar

Fotoğraflar ve Resimler İçin Ücretsiz Programlar