Office Büro için Ücretsiz Yazılımlar

Office Büro için Ücretsiz Yazılımlar

Makale hazırlamak, Mektup yazmak, doküman okumak, PDF dosyaları oluşturarak bir ofis bilgisayarında olması gereken temel yazılımları bir araya getirdik bu yazılımlar kullanışlı olduğu gibi aynı zamanda tamamen ücretsiz yazılımlardır.

OpenOffice

Microsoft Office için para vermek istemeyenler ücretsiz yazılım paketi içinde sunduğumuz OpenOffice’e yönelmeli.

Ücretsiz büro yazılımı gün geçtikçe daha çok yandaş buluyor. Sadece kişisel alanda değil, bilakis firmalarda da OpenOffice kullanımı yaygınlaşıyor.

OpenOffice metin düzenleme, tablo-işlem, sunum, çizim, veritabanı ve formül editörü programlarından oluşuyor. Kısacası bir ofis-setinden beklenen her şey mevcut.

Download: OpenOffice

 

PDF-XChange Viewer

PDF görüntüleyicisi Adobe Reader’a mükemmel bir alternatif olan “PDF-XChange Viewer”, PDF açma ve yazdırma gibi standart özelliklerin yanında çok sayfalı dokümanlar için mini ön izlemeler eşliğinde gezinme fonksiyonları da sunuyor.

Bunun dışında program ile mevcut metne yorumlar, notlar ve işaretler de eklenebiliyor. Başka programlar bu tip özellikler için çok para isteyebiliyor. Ekran alıntısı özelliği dokümanın bir parçasını diğer uygulamalara aktarıyor, dışarı aktarma özelliği bir PDF’yi tümüyle istenen bir grafik formatına dönüştürebiliyor.

Download: PDF-XChange Viewer

 

PDFCreator

Kendine has PDF dokümanları oluşturmak isteyenler dönüştürme sırasında oluşan problemlere son veren ücretsiz program PDFCreator’a yönelmeli.

Ücretsiz yazılım ile herhangi bir programın yazdırma fonksiyonu üzerinden bir PDF dokümanı oluşturabiliyorsunuz. Araç Windows’a kendini bir yazıcı olarak tanıttığı için bu süreç kolaylıkla gerçekleşiyor.

PDF’ler neredeyse tüm platformlarda kalite kaybı olmadan okunabiliyor. Dolayısıyla başkalarına dağıtılacak veya yayımlanacak kompozisyonlar, kalifiye işler, sunumlar veya diğer önemli dokümanlar için kullanılabilen mükemmel bir format.

Download: PDFCreator

Windows Başlangıç Programları

Güvenlik Virüs ve solucanlara karşı Ücretsiz Programlar

İnce Ayar Yapabileceğiniz ve Mutlaka Bulunması Gereken Programlar

Multimedya Programlar

Fotoğraflar ve Resimler İçin Ücretsiz Programlar