Radyasyonu Emen Perde

Radyasyonu Emen Perde

Elektronik cihazların hayatımızın her alanına girmesiyle doğal olamayan arttı ve giderek artmaya devam ediyor. Özellikle baz istasyonları ve cep telefonlarının yaydığı insan sağlığını bozduğu gibi diğer canlı türlerinin de yok olmasına neden oluyor. peki nedir önce ondan başlayalım , elektromanyetik dalgalar veya parçacıklar biçimindeki enerji emisyonu (yayımı) ya da aktarımıdır.

Baz istasyonları, TV-Radyo vericileri, radarlar, wireless, telsiz telefon ve cep telefonunun yaydığı elektromanyetik dalgaları zararsız hale getiren Türkiye’de üretilerek 16. İstanbul Ev Tekstili Fuarın da (EVTEKS) tanıtıldı
Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, perde üreticisi Ahsen Tekstil ve İTÜ işbirliği ile 1 yıllık Ar-Ge çalışması sonucu geliştirilen elektromanyetik radyasyon koruyucu perde, CNR Expo Fuar Merkezi;nde düzenlenen Evteks Fuarı;nda görücüye çıktı. Ürünün kısa süre sonra tüketiciyle buluşacağı bildirildi.

EM CARE adlı perdenin baz istasyonları, TV-Radyo vericileri, radarlar, wireless, telsiz telefon ve cep telefonunun yaydığı elektromanyetik radyasyona karşı koruma sağladığı belirtilen açıklamada, EM CARE perdelerinin yapısında kullanılan ileri teknoloji ürünü ”radio Absorbing”in, elektromanyetik radyasyonu zararsız akıma çevirerek yuttuğu ifade edildi.

Dünyada ilk kez geliştirilen EM CARE perdelerinin TÜBİTAK tarafından da test edilerek elektromanyetik radyasyonu zararsız seviyeye düşürdüğünün onaylandığı kaydedildi.

Firma yetkileri, elektromanyetik radyasyonu 10.000 kata kadar azaltan EM CARE’in, Bursa’daki fabrikada üretilerek yakın zamanda tüketiciyle buluşacağını, üründe hiçbir kimyasal katkı maddesinin bulunmadığını, normal perdeler gibi yıkanıp ütülenebildiğini bildirdi.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. Seyit Uzunoğlu dedi ki:

  Merhabalar;
  Vermiş olduğunuz telefon numaralarının hiç biri cevap vermiyor.Radyasyon emen perde hakkında bilgi almak için aradım.Yüklü miktarda satın alma niyetindeyiz. Yetkili biri tarafından bana dönüş yapılırsa sevinirim.
  cep: 0 532 708 42 15 ERZURUM BÖLGE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ AR-GE BİRİMİ
  İyi çalışmalar..

 2. hasan dedi ki:

  Bu buluş zamanının çok ilerisinde ve çok düşük maliyetli benzerlerine göre ama cesaret edip de üretemediler maalesef !

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • Ali Kemal:Merhabalar Cevabiniz icin tesekkurler sadece ram 2...
 • Recep sevinç:İyi geceler benim not 8 red mi suya düştü ne yap...
 • Hüseyin Özel:Kisisel hesabımi facebook kapattı bilmeyerek yanl...
 • Berna:BEN HTTPS OLARAK KULLANIYORUM SİTEMİ. YANİ GUVENLI...
 • Oğuzhan YILMAZ:Merhabalar bu uygulama hangi dil ile yazılmıştır ?...
 • admin:merhaba, dell inspiron 1525 laptopta widi desteği ...
 • Mevlüt:Benim e devlet sayfasını açmıyor diğerleri açık...
 • YUSUF:keşke anlayan biri, buna bir türkçe dil yaması olu...