Yolculuğu Kolaylaştıran Teknoloji Bağlantılı Arabalar

Yolculuğu Kolaylaştıran Teknoloji Bağlantılı Arabalar

Intel’in üzerinde çalıştığı bir diğer proje “” kod adıyla anılıyor. Bu proje Google’ın sürücüsüz araç kullanımını içermiyor, daha çok kişinin aktivitelerini ve sosyal hayatını analiz edip yolculukta çeşitli gereksinimleri karşılayabilme senaryoları üzerinde duruluyor.

Bu teknoloji araç kullanıcılarının yolculuk esnasında önemsiz şeyler tarafından dikkatinin dağılmasını önlemeyi hedefliyor. Daha akıllı otomobillerin hayatımıza girmesiyle trafikte herhangi kazaya sebep olma tehlikesini göze almadan bilgiye kolay erişim sağlayabileceğiz. Gelecekte kişisel bilgi ve İsteklerimizi öğrenebilen akıllı sistemlerin yaygınlaşmasıyla birlikte yolculuk sırasında sürücülerin gözünü yoldan ayırmadan ve fiziksel olarak herhangi bir giriş dokunma eylemini uygulamasına gerek kalmadan yolculuğun akışını değiştirebileceğini görmeyi umuyoruz.

Kendi kendine giden akıllı arabalar uydudan veya GSM hattından alınan anlık bilgilerle rota belirlenmesi ile yol bulan araçlar 15 – 20 yıl öncesine kadar bilim kurgu filmlerinin vazgeçilmez karesi iken bugün mümkün gerekiyor. “Connected car“ ların en önemli özelliklerini, insanların fiziki müdahalesinden uzaklaşması ve uzaktan erişimli cihazlara açılması olarak sayabiliriz.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar