3G Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

3G Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

3G özelliğine sahip telefon almak istiyorsunuz, ancak 3g nedir nelere dikkat etmeli ayrıntılı bir yazı dizisi hazırladık. 3G telefon almak isteyenler için dikkat edilmesi gereken hususlar bu yazıda öğrenmek için okumaya devam edin…

Bir paket olarak satmakta oldukları ürünler ve hizmetler konusunda muhakkak ihtiyaçlarınızı belirleyip hareket etmelisiniz. Zira bu telefonlarla birlikte alacağınız hizmetlerin sınırlarını iyice belirlemediğiniz sürece, 3G tarifelerinden muzdarip hale gelebilirsiniz. Yurt dışındaki 3G ağlarındaki çoğu operatör kullanılan veri miktarını esas almaktadır. Basit bir servisle dahi büyük veri paketlerini telefonunuza çekiyor olabilirsiniz. Bu sebeple oluşacak tarifleri iyi incelemenizi öneririz.
3G ağlarında çalışacak olan telefonlar, pil konusunda çok daha hassas olacaklardır. Hem ekran hem de ağın sinyalleşme metotları nedeniyle, GSM ağlarına göre daha fazla enerji tüketirler. Bu sebeple telefonunuzun pil ömrünün çok önem kazanacağını vurgulamak isteriz.
3G bir telefon alacağınız zaman, telefonun üzerinde yer alan ikinci bir kamera, görüntülü konuşmalar için büyük bir önem kazanacaktır. Eğer bu tip bir kameraya sahip olmayan bir 3G telefonunuz varsa, görüntülü konuşma işi ergonomik olmaktan çıkar. Eğer iş görüşmeleri, pazarlıklar ya da örneğin farklı şehirlerdeki ofislerdeki iş arkadaşlarınızla sıklıkla görüşecekseniz, ekranla aynı yüzeyde bulunan bir kamera büyük önem taşıyacaktır.

Telefonunuzun desteklemekte olduğu 3G teknolojilerini iyi belirlemenizde fayda var. Bu konuda hemen operatörünüze telefon açıp bilgi isteyebilirsiniz. Ancak Türkiye’de UMTS tipi farklı frekanslarda yayın yapan ağlar kullanılacaktır. Telefonunuzun bu standartlara uygun olması ve destekleyeceği ek 3G standartları, yurt dışında da 3G servislerine ulaşmanızı sağlar.

Konu İle Alakalı Bu yazılar da işinize yarayabilir göz atmanızı öneririz;

GSM Standartları ve Teknolojik Gelişmeleri

WAP, EDGE, GPRS Destekli Telefonum Var 3G Uyumlu Mu Oluyor?

3G Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

3G Ağlarla, Kablosuz Ağlar Arasındaki Farklar Nelerdir?

3G Servisleri Telefonuma Nasıl Gelecek?