Uzak Mesafeden Kablosuz Şarj Etme Teknolojisi

Uzak Mesafeden Kablosuz Şarj Etme Teknolojisi

Akıllı cep telefonlarının en büyük problemi şarj sorunudur. İnternet, yüksek çözünürlükte kamera, ekran görüntüsü, video ve müzik gibi multimedyalar bataryaların ömrünü hızla tüketmektedir. durum öyle bir hale geldi ki insanlar cebinde şarj aleti veya yedek batarya ile gezmek durumunda kaldılar. İşte bu durumu düzeltmek adına adlı bir firma ışık yoluyla güç ileten, kablosuz şarja imkan veren yeni teknolojisi tanıttı. Bu teknoloji kızıl ötesi ışınları kullanarak kablosuz şarj yapabiliyor. Bu makine iki ana parçadan oluşuyor. Bunlardan birincisi elektriğe bağladığınız aktarıcı parça. Bu parça elektriği kızılötesi ışınlara çevirip ikinci parça olan alıcıya gönderiyor. Alıcı bu kızıl ötesi ışınları tıpkı bir güneş paneli gibi elektrik enerjisine çeviriyor.

Wi-Charge İle Kablosuz Şarj

Wi-Charge ürettiği bu cihaz, ışığı kullanarak telefon ve aksesuarlar için kablosuz bir güç kaynağı oluşturuyor. Üstelik evinizde oturduğunuz yerden kullanabileceğiniz tasarımları hayli ilgi çekici. Bu yeni teknolojiyle cihazları otomatik olarak şarj etmek için tıpkı Wi-Fi teknolojisinde olduğu gibi belli bir kapsama alanınız oluyor. Hem vericiyi hem de ışığı yakalayan ve onu kullanılabilir güç haline getiren bu alıcıyla birlikte çalışan sistem ayrıca 80 metre yakınına kadar birden fazla cihazı şarj edebiliyor.

Uzaktan kablosuz şarj teknolojisi, radyo frekansı (RF) enerjisini küçük bir Powercast alıcı çipine gönderiyor ve bu RF enerjisini doğru akıma çevirerek hava yoluyla şarjı etkinleştirmek için bir aygıta yerleştiriliyor. Cihazın ne kadar uzakta olabileceği enerjiye bağlı olarak değişiyor. Örneğin akıllı uyarı gibi güç tüketimli cihazların uzaklığı iki metreden daha uzakta olmamalı, ev sensörleri gibi düşük güçlü cihazlar ise 80 metre kadar uzakta olabilir. Ne kadar enerjiyle çalışması gerekiyorsa uzaklık ona göre ayarlanıyor.

Wi-Charge Tanıtım Videosu

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir